Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Okrągły Stół w sprawie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku. Kto zasiądzie do dyskusji?

Facebook Twitter

W najbliższy wtorek (20.07.) o godz. 10.00 rozpocznie się Okrągły Stół ds. Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku. Jak informuje rzecznik marszałka Jakuba Chełstowskiego, z inicjatywy którego zostaje zwołane spotkanie, w szerokim gronie ma być analizowana aktualna sytuacja finansowa szpitala i jej skutki.

Szpital w Rybniku ma problemy z lekarzami, z powodu braku kadr w ostatnim czasie zawieszono działalność 4 oddziałów, a kolejni parlamentarzyści z regionu składają w Prokuraturze Rejonowej w Rybniku zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Ewę Ficę, dyrektorkę szpitala w Rybniku. O tę sytuację rybnickiej lecznicy pytano w czasie wizyty w regionie wiceministra zdrowia

Waldemar Kraska: Na pewno będziemy się temu przyglądać. Jeżeli będzie tak, że szpital będzie stwarzał zagrożenie dla życia lub zdrowia pacjentów, będziemy na pewno podejmowali jakieś decyzje. Jednak to nie jest w naszej gestii, nie jesteśmy organem właścicielskim.

Organem prowadzącym jest Urząd Marszałkowski w Katowicach, wielokrotnie informowany o trudnej sytuacji w szpitalu. Interweniowali radni, władze miasta, czy Rada Społeczna. Do okrągłego stołu zaproszenie otrzymali m.in. Wojewoda Śląski, Dyrektor Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku, reprezentanci wszystkich funkcjonujących w nim związków zawodowych, Rady Społecznej Szpitala, Prezydenta Miasta Rybnika, Radni Miasta Rybnika, Radni Sejmiku Województwa Śląskiego, Przewodniczący Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, przedstawiciele związków zawodowych zasiadających w Wojewódzkiej Radzie Dialogu Społecznego w Katowicach oraz mediator prowadzącego mediacje w szpitalu w imieniu WRDS w Katowicach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 lutego 2023