Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Olimpiada w Tokio: Przed nami pierwsze walki Agaty Perenc i Damiana Durkacza

Facebook Twitter

W piątek (23.07.) rozpoczęły się Igrzyska Olimpijskie Tokyo 2021. Na zawody pojechali także sportowcy z naszego regionu. Wśród nich biegacze z Raciborza Justyna Święty-Ersetic i Patryk Grzegorzewicz, pięściarz z Knurowa Damian Durkacz oraz judocy z Rybnika Julia Kowalczyk, Agata Perenc i Piotr Kuczera.

W Tokio zobaczymy także kulomiota Michała Haratyka ze Skoczowa, wychowanka jastrzębskiej siatkówki Bartosza Łosiaka oraz pochodzącą z Czernicy, a obecnie reprezentującą Słowenię kolarkę Eugenię Bujak.

W niedzielę nad ranem (25.07.) polskiego czasu zobaczymy pierwsze walki Agaty Perenc i Damiana Durkacza. Judoczka Agata Perenc stoczy walkę w eliminacjach o godzinie 4:00 polskiego czasu w kategorii 52 kg kobiet. Na godzinę 10.00 zaplanowane są repasaże i półfinały. Walka o brązowy medal i walka finałowa zaplanowane są na godz. 11.18.

Tego samego dnia ponad godzinę później, około 5.20 swoją pierwszą walkę stoczy bokser Damian Durkacz z Knurowa. reprezentujący Polskę w kategorii do 63 kg pięściarz stanie w ringu z Rosjaninem Gabiłem Mamiedowem, dwukrotnym wicemistrzem Europy z 2017 i 2019 roku. Mamiedow wystąpił w styczniu na gali Suzuki Boxing Night IV w Lublinie, gdzie pewnie pokonał Petra Nowaka z Czech. Z kolei Durkacz to 10-krotny mistrz Polski i brązowy medalista mistrzostw Europy juniorów.

Pierwszy dzień w olimpijskiej wiosce za nami

-napisała tuż po przyjeździe w mediach społecznościowych Agata Perenc.

Czuję się świetnie i najchętniej już jutro bym wskoczył do ringu

-informował na swoim fanpejdżu Damian Durkacz.

Radio 90 trzyma kciuki za naszych sportowców. Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj