Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Olza: Autobusy wracają na stare trasy

Facebook Twitter

Po remoncie przejazdu kolejowego autobusy wracają na stare trasy. Chodzi o miejscowość Olza w powiecie wodzisławskim i komunikację powiatową.

PKP PLK właśnie poinformowała o zakończeniu prac. Oznacza to, że od jutra (25.11.) autobusy linii nr 33 i nr 42 wracają na swoje dotychczasowe trasy. Miejscowości Olza i Odra obsługiwane będą przez linię nr 33 zgodnie z rozkładem jazdy sprzed zmiany. Z powodu remontu drogi do 20 grudnia została jednak wydłużona okrężna trasa na linii nr 37 z Wodzisławia Śl. do Skrzyszowa.

W związku z otwarciem przejazdu kolejowego w Olzie poranny kurs z Chałupek rozpoczynać się będzie jak wcześniej o 6:52. Natomiast autobusy linii 42 nie będą już wjeżdżać do Odry. Czas odjazdów zmienionych kursów na tej linii będzie jak przed zmianą: 5:58, 6:58 z Krzyżanowic oraz 8:05 z Bukowa.

Jednocześnie – w związku z dłuższym niż pierwotnie planowano okrężnym przebiegiem trasy autobusów linii nr 37 – przypominamy, że przystanki „Skrzyszów Powstańców Śląskich Przedszkolna” i „Skrzyszów Powstańców Śląskich Wyzwolenia” przeniesiono na ulicę Wyzwolenia. Z kolei przystanek „Skrzyszów 1 Maja” dla tej linii został przeniesiony na ul. Wyzwolenia w rejon sklepu „Lewiatan.” Autobusy linii nr 38 zatrzymują się ul. 1 Maja bez zmian.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2023