Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

One Ryj Show – wiemy kto wygrał stand-up 25. edycji Ryjka [WIDEO,FOTO]

Facebook Twitter

Michał Pałubski zwycięzcą One Ryj Show. Stand-uperzy rozpoczęli w czwartek tegoroczny jubileuszowy 25 Ryjek. Były kabareciarz Formacji Chatelet głosami widzów pokonał Ewę Błachnio, Szymona Łątkowskiego i Marcina Zbigniewa Wojciecha.

Jak mówił Arkadiuszowi Żabce, stand-up pozwala na mówienie o pewnych rzeczach mocniej niż w tradycyjnym kabarecie:

Michał Pałubski: To jest dla mnie niesamowite wyróżnienie, bo przyjeżdżałem na RYJ-ek wielokrotnie i wielokrotnie jakoś mi się podwinęła noga, a teraz mi się udało. Jestem bardzo, bardzo szczęśliwy.

Radio 90: Ale nie ma „udało się”.

Michał Pałubski: To nie jest tak. Ja jestem niepewnym człowiekiem, więc zawsze jak pisze materiał. Dopóki nie zagram go ze 4,5 razy, to nie jestem go pewien. A tutaj jest taka zasada, że nie można grać czegoś, co wcześniej pokazywaliśmy. Wiec tak było. Tu był stres. Widownia kabaretowa, która już przeszła, już zrozumiała czym jest stand-up, już zaczęła sobie bardziej troszeczkę pozwalać nam na te przekleństwa i na mówienie pewnych rzeczy „mocniej” i bawią się na tym. To jest najfajniejsze. Cały numer mojej pracy i pracy moich kolegów polega na tym, że na godzinę chcemy odebrać wszelkie troski ludziom, żeby zapomnieli o świecie, a czasem w stand-upie mamy prawo, żeby pokazać nasze bolączki „bardziej”. To jest fajna sztuka, dlatego ona mnie bawi.

To był bardzo dobry wieczór

– mówili tuż po pierwszym akcencie 25 Ryjka widzowie opuszczający Teatr Ziemi Rybnickiej:

Robert Korólczyk z Kabaretu Młodych Panów jeden z twórców Rybnickiej Jesieni Kabaretowej podkreślał, że One Ryj Show pokazał, że artyści w ostatnim czasie nie próżnowali:

Robert Korólczyk: Chyba wszyscy głodni tego, co się wydarzyło. My artyści głodni publiczności. Publiczność rybnicka głodna artystów. Wszyscy za sobą wzajemnie tęskniliśmy i dzisiejszy pierwszy konkurs One Ryj Show pokazał, że nikt się nie obijał przez ten czas i bardzo im gratuluję, bo pierwszy dzień ten konkursowy był naprawdę równy i mocny. Myślę, że – mówię to nie tylko przez mój pryzmat, bo całą czwórkę bardzo lubię i znam od lat, ale przez to, że siedziałem na widowni i słyszałem i czułem reakcję publiczności. A rzeczywistość każda chyba jednak tych żartów nam dostarcza dużo, co było dzisiaj w tekstach czuć i widać.

Pierwszy dzień Ryjka zakończył spektakl komediowy „Wymieszani posortowani, czyli czarno to widzę”.

Michał Pałubski zwycięzcą One Ryj Show 2021!!!

#ryjekEXTRA #ryjekTV prezentuje na gorąco wypowiedź zwycięzcy pierwszego trofeum 25.Ryjka – Małego Koryta!
Decyzją publiczności, Która oddała 174 Głosy na dziesięć Występ One Ryj Show 2021 wygrywa Michał Pałubski🥳🥳🥳 </ p> Opublikowany przez Rybnicka Jesień Kabaretowa Ryjek Czwartek, 18 listopada 2021

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024