Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mutt Road 2013! Oni cieszyli się z deszczowej i pochmurnej pogody w majówkę!

Facebook Twitter

Im gorzej tym lepiej - taka maksyma towarzyszyła uczestnikom najstarszej imprezy offroadowej w Polsce "Mutt Wiosna 2013" w Gliwicach. Przez cztery majowe dni na hałdach, w kopalni piasku i na gliwickim poligonie rywalizowało kilkadziesiąt ekip z całego kraju. Były samochody terenowe, quady i amfibie.

Zawodom przyglądał się Arkadiusz Żabka:

Według naszej starej zasady: im gorzej, tym lepiej. Tutaj przyjeżdżają samochody przygotowane właśnie po to, by walczyć z terenem. Na łączkach i ładnych widokowych terenach to możemy sobie pojeździć samochodami wystawowymi, a tu wszyscy przyjechali po to, by pokonywać teren niedostępny zupełnie. Na trasach pracuje około 50 osób ze stowarzyszenia Mutt. Pojawiło się także ponad 40 załóg. Na niektórych fragmentach trzeba niemal pływać samochodami…

– powiedział reporterowi Radia 90, jeden z organizatorów imprezy, Kazimierz Twarkowski „Szary” wiceprezes Stowarzyszenia Mutt. Na zawody do Gliwic przyjechały najlepsze samochody tej kategorii z całego kraju:

Na tej imprezie można spotkać przekrój wszystkich samochodów terenowych, konstrukcji z Polski i świata. Sprzęty są poważne, era łazików dawno już odeszła. Tutaj mamy naprawdę poważne, profesjonalne konstrukcje.

Gliwicki Offroad zdominowany był przez mężczyzn, były jednak wyjątki, do nich należała Magda Gadaj:

Jestem kierowcą, mój tata jest moim pilotem i tak stratujemy sobie w różnych rajdach…

Czas na przejażdżkę – nasz reporter wybrał amfibię:

Zobacz WIDEO z imprezy!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2024