Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Operatorzy numeru 112 w Katowicach dziennie odbierają pięć tysięcy połączeń

Facebook Twitter

Operatorzy numeru 112 w Katowicach odbierają rocznie ponad 1,8 miliona połączeń. Wczoraj (11.02) obchodzono Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112.

mat.prasowe/ www.katowice.uw.gov.pl

W Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach odbyły się centralne obchody Europejskiego Numeru Alarmowego 112.   Obecnie Centrum Powiadamiania Ratunkowego, czyli de facto miejsce, gdzie pracują operatorzy numeru 112 działa właśnie w gmachu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Informowanie o zasadach korzystania z numeru 112 jest niezwykle istotne, ponieważ obciążenie tego numeru jest bardzo duże. W przypadku Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach operatorzy numeru 112 w ciągu roku odbierają milion osiemset tysięcy połączeń. To jest pięć tysięcy połączeń dziennie. To ogromna praca, którą wykonują operatorzy, aby zapewnić nam bezpieczeństwo

– podkreślił wojewoda Marek Wójcik.

www.katowice.uw.gov.pl

Podczas obchodów Podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Wiesław Leśniakiewicz wraz z Wojewodą Śląskim Markiem Wójcikiem wręczyli wyróżnienia operatorom numerów alarmowych.

Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112 jest obchodzony 11 lutego. Został ustanowiony przez Unię Europejską, aby promować istnienie oraz właściwe użycie ogólnoeuropejskiego numeru alarmowego 112, który został wprowadzony do życia w 1991 roku.

Źródło: Urząd Wojewódzki w Katowicach

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2024