Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Operetkowy Koncert Karnawałowy

Facebook Twitter

Najpiękniejsze arie operowe i operetkowe, walce i tanga. Sobotę (8.02.) warto spędzić z Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach.

Koncert zaplanowano na godzinę 18.00.

To będzie prawdziwa muzyczna uczta! Na scenie wystąpią: Jędrzej Tomczyk, Barbara Gęca-Paszkowska i Klaudyna Wąsiewicz. W programie między innymi: „La Donna e Mobile”, „Brunetki, blondynki”, „O sole mio”, „Usta milczą”, „Wielka sława to żart”.

Jędrzej Tomczyk

To jeden z najlepiej zapowiadających się tenorów młodego pokolenia. Debiutował u boku jednego z najwybitniejszych dyrygentów polskich – maestro Kazimierza Korda, wykonując dzieło W. A. Mozarta „Requiem”, podczas uroczystego koncertu w Filharmonii Dolnośląskiej. Jest również studentem roku dyplomowego na Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie trąbki oraz jednym z założycieli Międzynarodowego Festiwalu „Eurochestries” DOLNY ŚLĄSK. Wystąpił jako solista (tenor) podczas XIII Balu Wiedeńskiego, organizowanego przez Konsulat Generalny Austrii w Polsce. W 2013 roku artysta został zaproszony na kursy mistrzowskie prowadzone przez maestrę Teresę Żylis-Gara. W październiku tego roku artysta zaśpiewał u boku maestro Marka Pijarowskiego „Te deum” Brucknera, otwierający tym samym nowo wybudowaną salę koncertową we Wrocławiu. Na co dzień Jędrzej Tomczyk pracuje jako trębacz Filharmonii Dolnośląskiej oraz współpracuje z Operą Wrocławską.

Klaudyna Wąsiewicz

Pianistka i wiolonczelistka. Ukończyła Akademię Muzyczną we Wrocławiu w klasie dyrygentury i prowadzenia zespołów wokalno-instrumentalnych. Z muzyką związana od najmłodszych lat. Już w szkole muzycznej koncertowała z Międzynarodową Orkiestrą Europera na terenie Polski i Niemiec, a jako członek kwartetu smyczkowego została wyróżniona na Przeglądzie Zespołów Kameralnych. Podczas studiów brała udział w wielu projektach operowych, wystawiając z wielkim sukcesem tak znakomite opery jak „Wesele Figara” – W. A. Mozarta, czy „Xerxes” – G. F. Haendla m.in. na Bydgoskim Festiwalu Operowym oraz Festiwalu Moniuszkowskim w Kudowie-Zdroju. W 2011 roku została zaproszona do prowadzenia zajęć muzycznych we Wrocławskim Teatrze Lalek, które prowadzi do dziś. Obok instrumentalistyki od 14 lat zajmuje się również wokalistyką chóralną, co zaowocowało obecną współpracą z Operą Wrocławską. Jako wiolonczelistka na stałe współpracuje z Filharmonią Dolnośląską oraz licznymi zespołami kameralnymi. Należy także do orkiestry Piotra Rubika, z którym koncertuje na terenie Europy oraz Stanów Zjednoczonych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj