Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Opowieść Wigilijna. Pierwszy spektakl repertuarowy w Teatrze Ziemi Rybnickiej

Facebook Twitter

W tym tygodniu na scenie Teatru Ziemi Rybnickiej będzie można zobaczyć aż siedmiokrotnie rybnickich artystów, którzy postanowili małym i dużym widzom przypomnieć tę niezwykłą historię stworzoną przez Charlesa Dickensa.

Pomysłodawcą spektaklu jest Marek Żyła, twórca Teatru Lalek. Na próbie był Arkadiusz Żabka:

Marek Żyła: Jest to pierwszy raz w historii tego teatru i tego miasta, spektakl który jest napisany nie po to, by go raz zagrać na jakieś imprezie, zrobić jakieś wydarzenie, tylko spektakl który ma być repertuarowym jak w każdym typowym teatrze. Będzie on grany i wznawiany co roku, będzie grany dla szkół, będzie wyjazdowym. To coś o czym ja mniej więcej od czasów liceum myślałem, czemu takie coś w Rybniku się nie dzieje.

Lalki będą w rybnickiej Opowieści Wigilijnej dodatkiem, to aktorzy grają główne postaci

– podkreśla nasz rozmówca:

Marek Żyła: To lalki bardziej są obok, ponieważ tutaj mamy 5 aktorów a lalki są dodatkiem. Aktorzy dostali do ręki lalki, z czym się zderzyli w większości pierwszy raz w życiu. Staramy się żeby język spektaklu, muzyka, kostiumy i to wszystko było takie, że jak dzieciaki przyjdą i otworzą się na ten spektakl, to zobaczą z jednej strony kawałek teatru i to aktorsko-lalkowego, więc coś czego jest bardzo mało na polskich scenach, z drugiej strony dają się wciągnąć w taką fajną i trochę baśniową historię.

Scenografia i muzyka to również dzieło rybnickich artystów. W spektaklu zobaczymy aktorów, co ważne, wielu z nich związanych było lub jest z zespołami teatralnymi działającymi w Rybniku:

Spektakl w najbliższy czwartek (9.12) i piątek o godzinie 18.00 w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Opowieść Wigilijna będzie też grana od środy dla rybnickich szkół.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2022