Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Opowieści o Japonii w „Żółtym Młynku” [FOTO]

Facebook Twitter

Nie trzeba daleko wyjeżdżać, by odbyć daleką podróż. Rybnicki "Żółty Młynek" zaprasza w przyszłym tygodniu na spotkanie z Ewą Król i jej wspomnieniami z podróży "Przez Dubaj do Japonii".

Fot. Ewa Król

W listopadzie 2019 r. rybnicka podróżniczka zapoznawała nas z Zachodnim Wybrzeżem Stanów Zjednoczonych, tym razem zabierze nas w podróż po Japonii. Będą także wspomnienia zarejestrowane na zdjęciach.

Japonia zaciekawiła mnie z powodu kontrastów, to tutaj najnowsze technologie spotykają się z tradycją, widać to na ulicach, gdzie można spotkać młodych ludzi wyposażonych w najnowszą elektronikę, ubranych w kimona. Dla większości ludzi ten kraj znany jest z samurajów i gejsz, sushi, sake oraz mangi. Zapraszam na spotkanie, podczas którego opowiem moje spostrzeżenia z wizyty w tym niezwykłym kraju, gdzie miałam okazję podróżować shinkansenem, kosztować japońskiej kuchni oraz zobaczyć parę niezwykłych miejsc, które zrobiły na mnie ogromne wrażenie jak muzeum w Hiroszimie, czy zamek Białej Czapli w Himeji.

– mówi Ewa Król. Rybniczanka od urodzenia, kocha podróże te małe i te duże, trudno ją zastać w domu, kiedy tylko czas jej pozwala, to wyrusza w drogę i tak zjeździła już spory kawałek świata. Drugą jej pasją jest fotografia. Z każdej podróży przywozi pamiątkowe zdjęcia, które później może oglądać godzinami.

Organizatorem wydarzenia jest Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach. Samo spotkanie odbędzie się w Klubokawiarni „Żółty Młynek” we wtorek (28.07.) o godzinie 19:00. Wstęp wolny, ale z uwagi na obostrzenia sanitarne jest limit miejsc! Trzeba wcześniej zarezerwować miejsce w klubie. Klubokawiarnia Żółty Młynek Rybnik ul. Św. Jana 2,  www.facebook.com/zolty.mlynek.klubokawiarnia

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 marca 2021