Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Opowieści o KWK Ignacy tematem konkursu dla uczniów

Facebook Twitter

Zabytkowa Kopalnia z Rybnika-Niewiadomia czeka na prace dzieci i młodzieży, a mają to być górnicze historie opowiedziane przez byłych pracowników. Od zamknięcia KWK Ignacy minął już okres równy jednemu pokoleniu.

Stąd zachęta dla młodych ludzi, by poszukali wspomnień w swoich domach, na dnie szuflad być może leżą stare zdjęcia, dokumenty i pamiątki związane z kopalnią. A najbardziej cenne są wspomnienia tych, którzy zatrudnieni byli w popularnej „Hoymie”. W konkursie wystartować mogą uczniowie starszych klas szkół podstawowych, a także szkół średnich. Czas na wysłanie prac jest do 14 stycznia.

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych: uczniów klas IV-VIII oraz uczniów szkół średnich. Aby wziąć udział w konkursie należy dotrzeć do byłego pracownika Kopalni Ignacy (Ruch II KWK Rydułtowy po 1968 roku) i przeprowadzić z nim rozmowę o pracy w niewiadomskiej kopalni. Na jej podstawie należy przygotować pracę konkursową i przesłać wraz z zgłoszeniem do konkursu do Zabytkowej Kopalni Ignacy.

Praca konkursowa może mieć formę pisemną, np. biografia lub opowiadanie, które można uzupełnić o o zdjęcia lub inne dokumenty lub formę multimedialną, np. filmik, nagranie dźwiękowe czy prezentacja multimedialna. Praca pisemna powinna liczyć do 5 stron A4, a prezentacja multimedialna do 20 slajdów. W każdej kategorii wiekowej i dla każdego rodzaju pracy konkursowej przewidziano do wygrania tablet oraz bezpłatne bilety na wystawę stałą „Wiek pary” w Zabytkowej Kopalni Ignacy (do wykorzystania pod otwarciu wystawy).

Prace konkursowe należy nadsyłać do 14 stycznia 2022 roku.

Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie kopali w zakładce „Dziedzictwo przemysłowe”.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lipca 2024