Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Opóźnienia na Głębokiej w Cieszynie. Finał prac jesienią

Facebook Twitter

Nie w lipcu a we wrześniu ma zostać ukończony remont ulicy Głębokiej w Cieszynie. Prace trwają od ubiegłego roku i znacząco komplikują pieszym poruszanie się tym odcinkiem. To także problem dla właścicieli sklepików, do których trudno dotrzeć.

Jak wynika z ostatniego harmonogramu prac, które przedstawił wykonawca, czyli firma Polskie Surowce Skalne, ostatni etap remontu od ulicy Olszaka do Rynku ma trwać od połowy lipca do połowy września.

Między ulicami Menniczą a Browarną kończy się kładzenie chodnika, równolegle kończone są prace na skrzyżowaniu Menniczej z Głęboką. Trwa tam brukowanie jezdni

– wylicza rzecznik prasowa cieszyńskiego magistratu Katarzyna Koczwara. Przyznaje równocześnie, że opóźnienia są.

W okolicach Starego Targu na finiszu są prace związane z przebudową gazociągu i właśnie gazociąg jest jedną z przyczyn opóźnienia w realizacji prac. Ale nie jedyna. Z  informacji, które przedłożył wykonawca, za przyczyny opóźnienia podaje roboty dodatkowe, czyli konieczność przebudowy gazociągu, i niestety, mamy informację, że będą one toczone na każdym odcinku przebudowywanej ulicy Głębokiej.

Na całej ulicy gazociąg musi zostać usadowiony niżej, stąd dodatkowe prace. Jak tłumaczy Koczwara pojawiły się problemy kadrowe związane z pandemią.

Ale obecnie prace są intensywne

– zapewnia rzeczniczka.

Obecnie, trzeba przyznać, że faktycznie prace odbywają się intensywnie. Oddany początkiem maja pierwszy odcinek i myślę, że on pokazuje, w jaką stronę zmierzamy. Cieszymy się, że spotyka się z akceptacją i uznaniem mieszkańców. Do końca września planowane jest zakończenie wszystkich 5 odcinków wraz z uzupełnianiem małej architektury, studzienek i itp.

Tymczasem od kilku dni w Cieszynie kolejna duża inwestycja. Na razie rozbiórka – dawnej strażnicy granicznej przy ulicy Zamkowej 1. W tym miejscu za kilkanaście miesięcy ma powstać nowoczesny budynek, w którym będzie się mieściło Transgraniczne Centrum Informacji Turystycznej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj