Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Opóźnienia w dostawach, braki w personelu, ale remont Rudzkiej trwa

Facebook Twitter

Do końca kwietnia powinien być widoczny kształt drogi na remontowanym odcinku- mówi Jacek Hawel, naczelnik Wydziału Dróg Urzędu Miasta w Rybniku. Pod koniec lutego ruszył remont ul. Rudzkiej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Słonecznikową do ronda u zbiegu ulic: Rudzka - Góreckiego - Podmiejska.

fot.W.Troszka/ rybnik.eu

Gotowe są pierwsze warstwy konstrukcyjne drogi, do końca kwietnia powinien już być widoczny jej kształt, wyznaczony przez nowo położone obrzeża chodnikowe i krawężniki

– mówi Jacek Hawel, naczelnik Wydziału Dróg UM i dodaje:

Przygotowane są też fundamenty pod słupy oświetleniowe oraz wykonane około 90 procent kanalizacji deszczowej na tym etapie prac budowlanych. Roboty asfaltowe powinny ruszyć pod koniec maja.

Realizowany w tej chwili etap przebudowy drogi obejmuje odcinek od skrzyżowania z ul. Słonecznikową za skrzyżowanie z ulicą Energetyków (ze skrzyżowaniem włącznie). Po jego zakończeniu drogowcy przeniosą się na dalszą część drogi, w kierunku ronda u zbiegu ulic Rudzka – Góreckiego – Podmiejska.

fot.W.Troszka/ rybnik.eu

Warto przypomnieć, że przebudowa ul. Rudzkiej – najdłuższej ulicy Rybnika – realizowana jest etapami od kilku lat. Fragment obecnie remontowany jest przedostatni. Po jego wykonaniu, do przebudowy zostanie jeszcze ostatni fragment drogi, od ronda u zbiegu ulic Rudzka – Góreckiego – Podmiejska do tzw. grobli na Zalewie Orzepowickim.

Remontowana droga jest całkowicie zamknięta dla ruchu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj