Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

OPS w Świerklanach: „Nikt z pogorzelców się do nas nie zgłosił, może być problem z lokalami zastępczymi”

Facebook Twitter

"Nikt z pogorzelców się do nas nie zgłosił, przyznaję, że może być problem z lokalami zastępczymi" - mówi Radio 90 Michalina Wojtal kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świerklanach. Przypomnimy: z powodu pożaru, jaki wybuchł w nocy w budynku wielorodzinnym w Jankowicach, ewakuowano 18 osób. Noc spędzili oni u najbliższych. Co dalej?

Budynek w Jankowicach po pożarze nie nadaje się do mieszkania

Arkadiusz Żabka pytał o to szefową tamtejszego OPS-u.

Michalina Wojtal: Wiem, że osoby, które zostały poszkodowane w pożarze, dostały informacje, że jeśli będą potrzebowały pomocy, to mogą zgłosić się do nas i my takiej pomocy udzielimy w ramach kompetencji. Na dzień dzisiejszy żadna z osób poszkodowanych nie zgłosiła się.

Radio 90: Budynek nie nadaje się do zamieszkania, to oznacza, że lokatorzy nie szybko się wprowadzą z powrotem. Gmina ma lokale zastępcze?

Michalina Wojtal: Przyznam szczerze, że z lokalami zastępczymi jest problem. Będziemy robić wszystko w miarę naszych możliwości, ale nie wiem czy jesteśmy w stanie zapewnić takie lokale.

Michalina Wojtal kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świerklanach

Przyczyną pożaru było podpalenie. Miał tego dokonać jeden z lokatorów. 50-latek został zatrzymany przez policję. Grozi mu 10 lat więzienia.

Budynek w chwili obecnej nie nadaje się do zamieszkania

– powiedział Radiu 90 Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Rybniku Tomasz Karakuła, który dziś (28.07) na miejscu przeprowadzał wraz z biegłymi i policją oględziny.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024