Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Orientalnie i zmysłowo, czyli taniec brzucha w DK Chwałowice

Facebook Twitter

Dom Kultury Chwałowice zaprasza kobiety do udziału w zajęciach tanecznych Teatru Tańca Orientalnego „DAHABI”, którego celem jest przygotowanie spektakli bazujących na ekspresji kobiecości, piękna, czaru, wyjątkowości oraz tego co ukryte, poprzez tańce orientalne.

Taniec orientalny powszechnie znany pod nazwą taniec brzucha jest jednym z najstarszych tańców świata i wywodzi się z terenów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

Tradycyjnie jest tańcem solowym wykonywanym przez kobietę i charakteryzuje się dynamicznymi ruchami bioder i falującymi ruchami tułowia i rąk. Początkowo tańczony w świątyniach, był tańcem rytualnym, który łączył to, co boskie z tym, co ziemskie. Pod wpływem zmian historycznych, stał się bardziej powszechny i był tańczony przez kobiety arabskie w domach, na uroczystościach zaślubin, a także przy narodzinach dziecka. Zyskał również miano tańca uwodzenia. Jest silnie związany z muzyką, a szczególnie rytmem. W tańcu orientalnym można zauważyć elementy wspólne z tańcami hinduskimi, afrykańskimi i flamenco.

Efektowny, kokieteryjny i kobiecy

Taniec brzucha przekazuje radość, wyzwala pozytywną energię, pozwala cieszyć się swoim ciałem. Tancerka wyraża w nim swój potencjał, kreatywność i niepowtarzalność. Jest to forma medytacji, w której ciało jest przekaźnikiem energii. Taniec ten korzystnie wpływa na sylwetkę, modeluję ją, wyszczupla talię, wzmacnia kręgosłup i usprawnia całe ciało. Uda i pośladki to części ciała, które dzięki tańcu orientalnemu najbardziej zyskują na wyglądzie: stają się szczuplejsze i ujędrniają się.

Taniec orientalny to nie tylko nauka poszczególnych kroków, ale także sposób myślenia: otwarcie na innych ludzi, wydobycie kobiecych atutów i pozbycie się kompleksów.

Taniec i… trening!

Taniec orientalny rozwija grację i koordynację ruchów. Wzmacnia mięśnie nóg, miednicy i brzucha. Regularnie ćwiczony poprawia kondycję. Ćwiczenia są intensywne i angażują różne grupy mięśni, dlatego też regularny udział w zajęciach z powodzeniem może zastąpić aerobik. Naukowo udowodniono, że podczas tańca wytwarzają się w mózgu endorfiny, które relaksują i wprawiają w dobre samopoczucie. Dzięki swemu urokowi oraz niepowtarzalności wprowadza w odległe krainy wyobraźni, gdzie oddać się można marzeniom poprzez smakowanie tego, co nieosiągalne zmysłami, a co poprzez ciało można doskonale i idealnie wyrazić.

Tancerka wyraża swoją duszę, dlatego Teatr Tańca Orientalnego „Dahabi” jest wyjątkowy i w tak niezwykły sposób wychodzi na przeciw potrzebom i marzeniom kobiet. Kobieta w tańcu to przepiękne zjawisko, którym zachwycają się wszyscy. Kobieta, która jest świadoma swego piękna, oczarowuje i ofiaruje światu to, co od niego otrzymała- energię kobiecości i duchowość.

Zajęcia Teatru Tańca Orientalnego „Dahabi” prowadzić będą: Ewelina Kucz, Bogusława Sznajder oraz Agnieszka Korbel – instruktorka tańca flamenco, który doskonale uzupełni opowieść o kobiecie. Wszystkie trzy panie emanuję czystą energią miłości do tego co robią, dbają o miłą atmosferę – aby nauka tańca była przyjemnością i prawdziwą radością.

Spotkanie organizacyjne 18 września (wtorek) 2012 r. o godz. 17.00.
Zajęcia odbywać się będą w wymiarze 2 x 1,5 godz. tygodniowo, odpłatność to jedyne 40 zł na miesiąc.

Strój do ćwiczeń, to luźne spodnie, do tego krótka bluzka odsłaniająca brzuch, biodra przepasujemy chustą. Tańczymy na boso lub w baletkach.

Kontakt i zapisy:
Dom Kultury Chwałowice
www.dkchwalowice.pl
Rybnik ul. 1 Maja 91B, tel. 32 4216222

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj