StartKultura

Orientalnie i zmysłowo, czyli taniec brzucha w DK Chwałowice

Taniec orientalny powszechnie znany pod nazwą taniec brzucha jest jednym z najstarszych tańców świata i wywodzi się z terenów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

Tradycyjnie jest tańcem solowym wykonywanym przez kobietę i charakteryzuje się dynamicznymi ruchami bioder i falującymi ruchami tułowia i rąk. Początkowo tańczony w świątyniach, był tańcem rytualnym, który łączył to, co boskie z tym, co ziemskie. Pod wpływem zmian historycznych, stał się bardziej powszechny i był tańczony przez kobiety arabskie w domach, na uroczystościach zaślubin, a także przy narodzinach dziecka. Zyskał również miano tańca uwodzenia. Jest silnie związany z muzyką, a szczególnie rytmem. W tańcu orientalnym można zauważyć elementy wspólne z tańcami hinduskimi, afrykańskimi i flamenco.

Efektowny, kokieteryjny i kobiecy

Taniec brzucha przekazuje radość, wyzwala pozytywną energię, pozwala cieszyć się swoim ciałem. Tancerka wyraża w nim swój potencjał, kreatywność i niepowtarzalność. Jest to forma medytacji, w której ciało jest przekaźnikiem energii. Taniec ten korzystnie wpływa na sylwetkę, modeluję ją, wyszczupla talię, wzmacnia kręgosłup i usprawnia całe ciało. Uda i pośladki to części ciała, które dzięki tańcu orientalnemu najbardziej zyskują na wyglądzie: stają się szczuplejsze i ujędrniają się.

Taniec orientalny to nie tylko nauka poszczególnych kroków, ale także sposób myślenia: otwarcie na innych ludzi, wydobycie kobiecych atutów i pozbycie się kompleksów.

Taniec i… trening!

Taniec orientalny rozwija grację i koordynację ruchów. Wzmacnia mięśnie nóg, miednicy i brzucha. Regularnie ćwiczony poprawia kondycję. Ćwiczenia są intensywne i angażują różne grupy mięśni, dlatego też regularny udział w zajęciach z powodzeniem może zastąpić aerobik. Naukowo udowodniono, że podczas tańca wytwarzają się w mózgu endorfiny, które relaksują i wprawiają w dobre samopoczucie. Dzięki swemu urokowi oraz niepowtarzalności wprowadza w odległe krainy wyobraźni, gdzie oddać się można marzeniom poprzez smakowanie tego, co nieosiągalne zmysłami, a co poprzez ciało można doskonale i idealnie wyrazić.

Tancerka wyraża swoją duszę, dlatego Teatr Tańca Orientalnego „Dahabi” jest wyjątkowy i w tak niezwykły sposób wychodzi na przeciw potrzebom i marzeniom kobiet. Kobieta w tańcu to przepiękne zjawisko, którym zachwycają się wszyscy. Kobieta, która jest świadoma swego piękna, oczarowuje i ofiaruje światu to, co od niego otrzymała- energię kobiecości i duchowość.

Zajęcia Teatru Tańca Orientalnego „Dahabi” prowadzić będą: Ewelina Kucz, Bogusława Sznajder oraz Agnieszka Korbel – instruktorka tańca flamenco, który doskonale uzupełni opowieść o kobiecie. Wszystkie trzy panie emanuję czystą energią miłości do tego co robią, dbają o miłą atmosferę – aby nauka tańca była przyjemnością i prawdziwą radością.

Spotkanie organizacyjne 18 września (wtorek) 2012 r. o godz. 17.00.
Zajęcia odbywać się będą w wymiarze 2 x 1,5 godz. tygodniowo, odpłatność to jedyne 40 zł na miesiąc.

Strój do ćwiczeń, to luźne spodnie, do tego krótka bluzka odsłaniająca brzuch, biodra przepasujemy chustą. Tańczymy na boso lub w baletkach.

Kontakt i zapisy:
Dom Kultury Chwałowice
www.dkchwalowice.pl
Rybnik ul. 1 Maja 91B, tel. 32 4216222

Zostaw komentarz