Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Orszaki Trzech Króli w Rybniku. Będą się w Chwałowicach i Chwałęcicach

Facebook Twitter

Chwałowice i Chwałęcice. To tu w Rybniku, pojawią się tradycyjne orszaki Trzech Króli. W czwartek (6.01.) o 13.00 sprzed kościoła Św. Teresy od Dz. Jezus wyruszy orszak prowadzony przez Trzech Króli na koniach.

Fot. rybnik.eu

Organizatorzy orszaku zachęcają, by przebierając w się w jasełkowe stroje, wykorzystać elementy ubrania w wyznaczonych kolorach: niebieski – mieszkańcy bloków, czerwony – mieszkańcy familoków i zielony – mieszkańcy domów prywatnych.

Drugi orszak zapowiadany jest w Chwałęcicach. Wyruszy o 15.30, ze skrzyżowania ulic Rudzkiej i Czecha w kierunku kościoła św. Jana Nepomucena. Uczestnikom towarzyszyć będzie górnicza orkiestra z kopalni Jankowice. Można włożyć papierowe korony i jasełkowe przebrania do wspólnego śpiewania kolęd.

Chwałowice – godz. 13.00:

O 13.00 sprzed kościoła Św. Teresy od Dz. Jezus wyruszy orszak prowadzony przez Trzech Króli na koniach. Chwałowiczanie w uroczystym przemarszu przejdą do stajenki na „Wilusiowym Polu” (ul. Zwycięstwa 101 A), gdzie odbędzie się radosne kolędowanie. Organizatorzy orszaku zachęcają mieszkańców Chwałowic, by przebierając w się w jasełkowe stroje, wykorzystali elementy ubrania w wyznaczonych kolorach:

  • niebieski – mieszkańcy bloków
  • czerwony – mieszkańcy familoków
  • zielony – mieszkańcy domów prywatnych

Chwałęcice – godz. 15.30:

Orszak Trzech Króli wyruszy o 15.30, ze skrzyżowania ulic Rudzkiej i Czecha w kierunku kościoła św. Jana Nepomucena. Uczestnicy barwnego korowodu, przy dźwiękach górniczej orkiestry z kopalni ROW ruch Jankowice, przejdą ulicą Czecha na plac kościelny, gdzie odbędzie wspólne kolędowanie, ognisko, poczęstunek i pokaz laserowy. Będzie grzaniec, coś ciepłego do zjedzenia, ciasta, kawa, herbata, frytki, popcorn, wata cukrowa i wiele niespodzianek. Przy kościele będzie można wysłuchać wysłuchać kolęd i pastorałek, w wykonaniu zespołu „Chwila Nieuwagi” a do wspólnego kolędowania przygrywać będzie orkiestra górnicza.

Można włożyć papierowe korony i jasełkowe przebrania do wspólnego kolędowania.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj