Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Osadzeni w Zakładzie Karnym w Cieszynie uszyli odzież ochronną

Facebook Twitter

Sz1300 kompletów takich strojów wykonali osadzeni w cieszyńskim Zakładzie Karnym. Odzież w najbliższym czasie trafi do cieszyńskiego szpitala, a także do Domów Pomocy Społecznej w Cieszynie i Bielsku-Białej.

Fot. ZK w Cieszynie

Odpowiadając na prośbę bielskiej Fundacji Ekologicznej ARKA, funkcjonariusze Służby Więziennej zaangażowali skazanych do szycia odzieży. Wychowawcy nadzorują pracę osadzonych przy maszynach do szycia. Skazani zaś wycinają z flizeliny i zszywają według wykrojów spodnie oraz bluzy. Posłużą one do ochrony medyków ze szpitali i innych ośrodków.

Szyli też maseczki

W związku z ogłoszeniem w kraju stanu zagrożenia epidemią już w marcu 2020, w ramach zajęć kulturalno-oświatowych, skazani zaczęli szyć maseczki ochronne, które w kwietniu po raz pierwszy zostały przekazane na rzecz pomocy dla cieszyńskich seniorów oraz osób potrzebujących takiej pomocy. Natomiast w maju 2020 roku rozpoczęto w cieszyńskiej jednostce realizację programu resocjalizacji „Nić empatii”. Jego zadaniem było wzbudzenie u osadzonych wrażliwości na potrzeby innych osób i uczenie ich bezinteresowności wobec potrzebujących. Podczas zajęć praktycznych programu skazani uszyli przeszło 16500 szt. maseczek ochronnych, które funkcjonariusze przekazali na rzecz władz samorządowych, lokalnych placówek opiekuńczych, edukacyjnych i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024