Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Osiedle Dobrych Ludzi. To jest zaproszenie na rybnicki „Pekin”

Facebook Twitter

Chcemy pokazać ile się u nas dzieje- mówią organizatorzy piątkowego (3.07.) spotkania w Boguszowicach. To inicjatywa #OsiedleDobrychLudzi (Osiedle Dobrych Ludzi), w której chodzi o pokazanie, że "na Pekinie" dzieje się dużo dobrego.

Mieszkańcy i wolontariusze mają się spotkać w piątek (3.07.) o godzinie 17:00 w Parku Osiedlowym w dzielnicy Rybnika Boguszowice Osiedle.

Spotkanie rozpoczyna akcję #OsiedleDobrychLudzi (Osiedle Dobrych Ludzi), która to ma na celu ukazanie pozytywnych stron dzielnicy i swoiste odczarowanie jej wizerunku.

Chcemy – i ja osobiście chcę – pokazać ile wspaniałych inicjatyw podejmują mieszkańcy na rzecz własnej społeczności lokalnej. To coś, co nas wyróżnia i o czym należy głośno mówić.

– pisze Grzegorz Głupczyk ze Stowarzyszenia „17-tka” i dodaje:

Dzielnica Boguszowice Osiedle w Rybniku funkcjonuje w mentalności wielu rybniczan, jako dzielnica gorsza. Dzielnica z piętnem patologii. My – mieszkańcy tej dzielnicy – nie zgadzamy się z takim jej obrazem.

W Boguszowicach dzieje się wiele dobrego, jak np. akcja szycia maseczek w okresie zagrożenia epidemicznego, funkcjonowanie „pogotowia zakupowego” dla osób starszych i niesamodzielnych, niezwykła akcja adopcji zwierząt czy sadzenia łąk kwietnych.

Najnowszy pomysł to Boguszowickie Obiady Czwartkowe, czyli akcję wspierania osób starszych i niesamodzielnych w postaci dostarczania ciepłego posiłku (codziennie takich posiłków roznoszonych będzie ok. 30., w każdy czwartek robić będą to mieszkańcy – wolontariusze).

W czwartek (2.06.) w programie popołudniowym w Radiu 90 pytać będziemy o Osiedle Dobrych Ludzi. Dajcie znać co o tym sądzicie?

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2022