StartWiadomości

Osiedle patronackie Huty Silesia w Rybniku (Paruszowiec-Piaski) na Szlaku Zabytków Techniki

To największa liczba uczestniczących obiektów od początku organizacji festiwalu. Osiedle patronackie Huty Silesia w Rybniku to debiutant w INDUSTRIADZIE weźmie udział po raz pierwszy. Festiwal odbędzie się 10 czerwca br. (sobota). Poprzedzi go „rozruch maszyn”, czyli cykl wydarzeń organizowanych w piątkową noc 9 czerwca.

„Obiektami zaprzyjaźnionymi INDUSTRIADY 2017” zostały wybrane:

  • Hala dawnej elektrowni Huty Królewskiej w Chorzowie,
  • Fabryka Pełna Życia (była fabryka obrabiarek) w Dąbrowie Górniczej,
  • Fabryka Porcelany w Katowicach,
  • Osiedle patronackie Huty Silesia w Rybniku (Paruszowiec-Piaski),
  • Pałac Schoena w Sosnowcu wraz z osiedlem patronackim i b. fabryką „Intertex”.

Fabryka Pełna Życia, czyli była fabryka obrabiarek w Dąbrowie Górniczej oraz osiedle patronackie Huty Silesia w Rybniku to debiutanci, w INDUSTRIADZIE wezmą udział po raz pierwszy.

Przyznanie tytułu „Obiekt zaprzyjaźniony INDUSTRIADY” jest równoznaczne z udziałem w działaniach promocyjnych święta Szlaku, jak i uczestnictwem w samym festiwalu, który odbędzie się 10 czerwca br. (sobota). Poprzedzi go „rozruch maszyn”, czyli cykl wydarzeń organizowanych w piątkową noc 9 czerwca.

VIII edycji święta Szlaku towarzyszyć będzie motyw przewodni „W RYTMIE MASZYNY”. Wydarzenia tworzące program festiwalu opowiadać będą o zmianach technologicznych, ekonomicznych i społecznych, jakie zaszły w naszym regionie w wyniku industrializacji.

INDUSTRIADA to największy w tej części Europy festiwal promujący dziedzictwo przemysłowe. W zeszłym roku w święcie Szlaku wzięło udział 90 tysięcy osób. Szczegółowy program festiwalu zaprezentowany zostanie w maju.
industriada.pl

Zostaw komentarz