Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dla 'wykładowcy-kabareciarza’ i 'przyjaciela studenta’. OskarUSie rozdane w Cieszynie

Facebook Twitter

To nagrody, które wręczają swoim wykładowcom tamtejsi studenci. Co roku w czasie "Cieszynaliów" w ręce wyjątkowych nauczycieli akademickich trafiają statuetki. W tym roku za najbardziej uśmiechniętego wykładowcę-kabareciarza uznano, nie po raz pierwszy zresztą, Zdzisława Ciuka, kierownika zespołu lektorów cieszyńskiej uczelni.

Mówi jedna z organizatorek imprezy i wielkiej studenckiej gali, jaka odbyła się we wtorek (15.05.) w Teatrze imienia Adama Mickiewicza, Aleksandra Rogalska:

Tutaj decyzja jest w ręku studentów, bo na kilka miesięcy przed OskarUsiami odbywa się na uczelni głosowanie, wtedy też studenci mają możliwość oddania głosu na wykładowcę, którego typują w danej kategorii. W tym roku mieliśmy między innymi kategorię „osła ze Shreka”, czyli kabareciarza, człowieka, który tak z przymrużeniem oka podchodzi do wszystkiego. Mieliśmy też „przyjaciela studenta”, jest to kategoria, która powtarza się od lat, chcemy pokazać, że są wykładowcy, którzy robią dla nas bardzo dużo.

W tym roku za najbardziej uśmiechniętego wykładowcę-kabareciarza uznano, nie po raz pierwszy zresztą, Zdzisława Ciuka, kierownika zespołu lektorów cieszyńskiej uczelni. Tym razem otrzymał aż dwie statuetki:

Tak się złożyło wspaniale, że w tym roku dwa razy otrzymałem statuetkę OskarUsia, to jest pierwsze takie wydarzenie w moim życiu. Dostałem statuetkę podobno za to, że jestem żartowniś i jak to brzmi w języku obcym „the best of the best” (…) Róże są sytuacje życiowe, ale na zajęciach trzeba być oderwanym od tego i robić swoje i żeby studenci mile potem wspominali czas spędzony w naszych murach.

Z gali, bez statuetki, ale z uśmiechem na twarzy wychodził jeden z nominowanych wykładowców, Leszek Żaba. W tym roku się nie udało…

Byłem nominowany, bardzo się cieszę, że studenci uważają, że to co prowadzę ma w sobie jakieś aspekty artystyczne, pomimo, że przedmioty tak do końca artystyczne nie są. Nie jestem z wydziału artystycznego, a z pedagogicznego. Studenci muszą zauważyć coś co jest bardzo autentyczne, ta szczerość i autentyczność, i chęć pomocy i współpracy ze studentami jest najważniejsza.

Studenci, którzy szczelnie wypełnili cieszyński teatr bardzo chwalili: sam pomysł wręczania takich nagród i… swoich wykładowców:

Kolejna gala OskarUSiów już za rok, a cieszyńscy żacy nadal się dobrze bawią. W środę (16.05.) trzeci ostatni dzień ich dorocznego święta Cieszynaliów. W Cieszynie był Robert Krzyżaniak.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2023