Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Oskarżony o zabójstwo chce zmiany składu sędziowskiego [WIDEO,FOTO]

Facebook Twitter

Bez przełomu w sprawie oskarżonego o morderstwo nastolatki z Rybnika, pojawiły się za to nowe wnioski aresztowanego. To głośna sprawa z lutego 2018 roku. Ciało 17-letniej dziewczyny znaleziono obok garaży przy ulicy Łokietka w Rybniku.

Jak ustalono, zamordowana znała zbójcę, wyszła z nim z klubu w centrum miasta. Jak ustalono w toku postępowania, 3 lutego Adrian P. pobił dziewczynę, udusił ją, a następnie ukrył ciało w dole w pobliżu garaży. Dzisiaj (25.09.) w Sądzie Okręgowym w Rybniku odbyła się kolejna rozprawa w tej sprawie. Odrzucono wniosek oskarżonego, który kilka miesięcy temu wnioskował o badanie wariografem, dzisiaj pojawił się kolejny – o wyłączenie ze składu sędziowskiego sędziów zawodowych.

Jak argumentowała obrona – chodzi o istnienie stosunków służbowych pomiędzy sędziami. Z tymi słowami nie zgadzał się przewodniczący składu, sędzia Ryszard Furman. –Stosunki służbowe nie są podstawą do tego, by wyłączyć sędziów z orzekania – mówił. Jednak jak zaznaczał – nie możemy być sędziami we własnej sprawie.

A z racji tego, że sędzia Suchecka sądziła z sędzią Furmanem w innej sprawie, gdzie na przykład zapadło orzeczenie dożywotniego pozbawienia wolności, to też jest podstawą do łączenia tych relacji. O co tu chodzi w tym wszystkim? O to, żeby odwlec rozprawę? Mamy sobie parę rzeczy do przypisania jako zasługę, a nie jako powód, by się wyłączać. Być może inny skład ma inne na to spojrzenie. W związku z tym odroczymy rozprawę celem rozpoznania wniosku.

Termin kolejnej rozprawy wyznaczono na 4 listopada. Oskarżony pozostaje w więzieniu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 lipca 2022