Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

„Ośmiorniczka dla wcześniaka” w Rybniku

Facebook Twitter

Akcja znana na całym świecie, także w Polsce i w regionie, będzie miała swoją odsłonę w Rybniku. Już dziś (17.10.) o godz. 17.00 spotkanie w Halo! Rybnik z mamami wcześniaków oraz doktor Ewą Adamiec-Poniewierką z oddziału neonatologicznego szpitala w Rybniku.

Fot. pixabay.com

Będzie mowa o tym, czym są ośmiorniczki i jak działają. Akcja wzięła się z obserwacji, że wcześniaki mają potrzebę chwytania, często zaciskają piąstki na kabelkach inkubatorów. Ośmiorniczki są wykonywane wg ustalonego standardu dotyczącego rozmiaru, rodzaju włóczki. Główka to silikonowa piłeczka. Wydziergana przez wolontariuszki przytulanka, jest w szpitalu sterylizowana, a następnie przekazywana mamie, która przytula przez kilka godzin zabawkę, aby ta przesiąkła jej zapachem i dobrymi bakteriami. Następnie trafia do inkubatora wcześniaka. Te zabawki dają dzieciom poczucie bezpieczeństwa, wcześniaki mają cząstkę mamy przy sobie i są pomocą w ich trudnym starcie życiowym.

Jeszcze dokładniej o tym, czym są ośmiorniczki oraz o ich działaniu na rzecz wcześniaków opowiedzą rybniczanki, Panie Iwona Salawa, Marta Leśniak i Justyna Wodecka. Spotkanie dziś (17.10.) w Halo!Rybnik, na miesiąc przed Światowym Dniem Wcześniaka, obchodzonym 17 listopada.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 maja 2020