Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Osoby niepełnosprawne na rynku pracy? Najważniejszy jest dojazd

Facebook Twitter

Kłopoty z dojazdem do miejsca pracy. To główna bariera, z jaką muszą radzić sobie osoby niepełnosprawne szukające zatrudnienia. A pracodawcy szukają takich pracowników i mają dla nich oferty. Można było je przejrzeć w czasie targów zorganizowanych w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Wodzisławiu.

W tej chwili rynek pracy jest bardzo chłonny, poszukuje tego pracownika, no i pracodawcy już chętniej podchodzą, ale jeszcze trzeba nad tym popracować. Mamy dość sporo osób niepełnosprawnych, którzy przyszli odwiedzić nasze stoiska, więc myślę, że jest to sprawa przyszłościowa. Będziemy cyklicznie organizować targi w naszej instytucji, we współpracy z Ochotniczymi Hufcami Pracy. Osoby niepełnosprawne szukają pracy, ale też trochę ciężko im dotrzeć do pracodawcy (…). 

-mówi Joanna Żedzicka, specjalista ds. rozwoju zawodowego w Ochotniczym Hufcu Pracy w Wodzisławiu i Elwira Palarczyk, dyrektorka wodzisławskiego MOPS-u.

To, że osoby niepełnosprawne sprawdzają się jako dobrzy pracownicy potwierdzają Monika Jeleśniańska i Dominika Bralczyk, reprezentujące jedną z sieci sklepów spożywczych: Mam w sklepie jedną taką osobę i świetnie sobie radzi. Posłuchaj dalej:

Fundacja „IMAGO” z Dolnego Śląska oferowała w Wodzisławiu kursy doszkalające i staże zawodowe dla niepełnosprawnych:

-mówi Barbara Golik z Fundacji „IMAGO”.

Jak ofertę targów ocenili poszukujący pracy?

– usłyszała Monika Sokołowska. Warto dodać, że pracodawcy zatrudniający osoby niepełnosprawne otrzymują wsparcie z PFRON-u.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 czerwca 2020