Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

OSP Chałupki cieszą się z nowego wozu. To pierwszy w gminie ciężki wóz bojowy

Facebook Twitter

Ochotnicy z Chałupek przesiedli się z wysłużonego wozu Star 244 do Jelcza 010R. To także nie jest nowy samochód, ale dzięki staraniom ochotników, został przygotowany do dalszej służby. Wcześniej jeździł w OSP Bzie, a jeszcze wcześniej w jastrzębskiej Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej. Przesiadka na większy wóz strażacki wymagała też powiększenia bramy wjazdowej w jednostce OSP w Chałupkach.

fot. krzyzanowice.pl

Oficjalnego przekazania kluczy i dokumentu dokonał wójt gminy Krzyżanowice Grzegorz Utracki wraz z komendantem Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu brygadierem Jarosławem Ceglarek. Nowy wóz poświęcił kapelan strażaków powiatu raciborskiego O. Marceli Dębski. Po oficjalnych uroczystościach prezes OSP Chałupki Bartosz Zając i zastępca prezesa OSP Chałupki Dawid Reguła podziękowali osobom zaangażowanym w pozyskanie wozu strażackiego z OSP Bzie, czyli sekretarz gminy Małgorzacie Krzemien, wójtowi gminy oraz komendantowi PSP w Raciborzu, następnie przystąpiono do oględzin nowo pozyskanego pojazdu, który został doposażony i przygotowany do służby przez ochotników z Chałupek.

Oprócz doposażenia i przystosowania ciężkiego wozu bojowego do potrzeb strażaków z Chałupek, przesiadka na większy wóz strażacki wymagała powiększenia bramy wjazdowej w miejscowej jednostce OSP. Łącznie na sprzęt, prace naprawcze wozu i wymianę bramy przeznaczono ponad 20 tys. zł. W przygotowaniu pojazdu do służby w Gminie zaangażowani byli wszyscy strażacy OSP Chałupki, ale w szczególności naczelnik OSP Chałupki Sławomir Hoszek, prezes OSP Chałupki, zastępca prezesa OSP Chałupki, kierowca-konserwator Artur Bartocha oraz strażak Mirosław Krupa, którzy remontowali samochód po godzinach.

– czytamy na stronie Krzyżanowic.

fot. krzyzanowice.pl

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj