Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

OSP w Górkach Śląskich w systemie KSRG

Facebook Twitter

OSP w Górkach Śląskich włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego. To 20 taka jednostka w tym systemie w powiecie raciborskim.

Jak powiedział Radiu 90 Roland Kotula z Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu, w ich powiecie są 52 jednostki terenowe OSP i jedna straż zakładowa. Do systemy włączane są te, które spełniają wysokie normy jeśli chodzi o wyposażenie oraz wyszkolenie strażaków. Kolejnym kryterium jest dyspozycyjność, OSP działające w Krajowym Systemie Ratowniczo- Gaśniczym muszą być gotowe do wyjazdu w każdym momencie dnia czy nocy.

Kotula zwraca uwagę także na to, że w każdym powiecie ta sieć ratowników jest budowana w ten sposób, by zabezpieczyć każde miejsce na mapie; doposaża się i włącza do systemu jednostki w najdalszych częściach powiatu, by zabezpieczali rejon, do którego nie da się szybko dojechać np. z komendy Państwowej Straży Pożarnej. A wracając do OSP w Górkach Ślaskich, to druga jednostka działająca w krajowym systemie z gminy Nędza, od drugiej połowy 2017 roku ma nową remizę.

Zdjęcia:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 czerwca 2020