Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

OSP w Samborowicach cieszy się z nowego samochodu

Facebook Twitter

Służy do transportu osób oraz przewożenia żywności i darów. To pomoc Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, który wspólnie z jedną z firm motoryzacyjnych, wspiera wybrane jednostki OSP. Do 10 remiz trafiło bezpłatnie 10 samochodów. OSP w Samborowicach dostało auto na pół roku.

fot.facebook.com/OSPSAMBOROWICE

Najbardziej ufamy strażakom

Jak wynika z badania IQS na zlecenie Volkswagen Financial Services, zawód strażaka cieszy się największym zaufaniem Polaków. Odpowiedziało tak 95 proc. ankietowanych. Na drugim miejscu uplasował się ratownik medyczny z wynikiem 91 proc., a na trzecim pielęgniarka (87 proc.). Wysoko w zestawieniu znaleźli się także: lekarz (85 proc.) oraz żołnierz (81 proc.).

Strażacy ochotnicy zdaniem aż 95 proc. Polaków, których zapytaliśmy, dobrze wykonują swoją służbę, jaką jest niesienie pomocy potrzebującym. Zwykle są najbliżej lokalnych społeczności i najbliżej ludzkich spraw. Są pierwsi na miejscu i zawsze przygotowani do niesienia pomocy, niezależnie od okoliczności. Dlatego też jako Volkswagen Financial Services jesteśmy dumni, że możemy ich wspierać, dostarczając mobilność, czyli samochody, dzięki którym strażacy mogą swoją służbę wykonywać sprawniej i skuteczniej

– mówi Mikołaj Woźniak, Prezes Volkswagen Financial Services.

Realne wsparcie dla OSP

Volkswagen Financial Services w zakresie pomocy na rzecz OSP współpracuje ze Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Firma w ramach kolejnej, czwartej już odsłony pomocy przekazała w listopadzie 10 samochodów marki Volkswagen. Trafiły one do wybranych 10 jednostek czynnie zaangażowanych w pomoc uchodźcom.

Jeden z nich, model Volkswagen Caddy, zasilił szeregi OSP Samborowice. Auto zostało wyposażone w kartę paliwową, pakiet serwisowy i ubezpieczenie. Pojazd pomaga w transporcie osób oraz przy przewożeniu żywności i darów dla potrzebujących. Został użyczony jednostce OSP w Samborowicach bezpłatnie na okres 6 miesięcy. Co ważne, samochód został odpowiednio przystosowany do wymagających zadań: ma obszerną kabinę, dużą przestrzeń ładunkową i mocny silnik.

Jeśli miałbym określić, z czym kojarzy mi się służba strażaków ochotników, byłyby to szybkość i odwaga w działaniu, ale także odpowiedzialność i empatia, które pozwalają im nieść pomoc. To właśnie oni najczęściej jako pierwsi docierają na miejsce tragicznych bardzo często zdarzeń. Chylę czoła przed ich poświęceniem i wierzę, że użyczone przez nas samochody będą im dobrze służyć

– dodaje Mikołaj Woźniak.

Pod patronatem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP

Współpraca Związku OSP RP i Volkswagen Financial Services trwa z powodzeniem od 2020 roku. Obecna, czwarta odsłona działań jest kontynuacją akcji zapoczątkowanej w marcu br., a jej główny cel to pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Działania z firmą Volkswagen Financial Services oceniamy bardzo pozytywnie. Już od kilku lat samochody z charakterystycznym niebieskim logo naszego partnera wspierają strażaków OSP w całej Polsce. Interwencje strażackie obejmowały do tej pory m.in. zwalczanie skutków pandemii, akcje ratunkowe, zabezpieczanie terenów objętych zagrożeniem powodziowym czy monitorowanie lasów w czasie największych upałów

– wymienia Grzegorz Szyszko, Dyrektor Zarządu Wykonawczego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2023