Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

OSP Zabełków w KSRG. Kolejna jednostka z Krzyżanowic w krajowym systemie

Facebook Twitter

OSP Zabełków włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. To kolejna jednostka z terenu gminy Krzyżanowice włączona do systemu, który skupia jednostki ochrony przeciwpożarowej czy inne służby, które współdziałają w akcjach ratowniczych przy pożarach, zagrożeniu chemicznym, w przypadku klęsk żywiołowych czy gdy jest potrzeba udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy. Oprócz Zabełkowa, w systemie działają: Ochotnicza Straż Pożarna w Krzyżanowicach i Tworkowie.

Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy (KSRG) to integralna część organizacji bezpieczeństwa wewnętrznego państwa, mający na celu ratowanie życia, zdrowia, mienia lub środowiska, prognozowanie, rozpoznawanie i zwalczanie pożarów, klęsk żywiołowych lub innych miejscowych zagrożeń.

W Urzędzie Gminy Krzyżanowice podpisano porozumienie w sprawie wpisania jednostki OSP Zabełków do KSRG. Dokument został podpisany przez wójta gminy Krzyżanowice Grzegorza Utrackiego, komendanta powiatowego PSP w Raciborzu brygadiera Jarosława Ceglarka oraz prezesa OSP Zabełków Adriana Szulika.

Głównym celem KSRG jest zapewnienie ochrony życia, zdrowia, mienia lub środowiska, w ramach działań podejmowanych przez PSP i inne podmioty ratownicze (ze szczególnym uwzględnieniem OSP), poprzez:

– gaszenie pożarów,

– likwidację miejscowych zagrożeń (działania ratownicze),

– ratownictwo chemiczne i ekologiczne,

– ratownictwo techniczne,

– ratownictwo medyczne w zakresie udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy (KPP).

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj