Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ostatni pacjenci opuszczają dzisiaj szpital tymczasowy w Katowicach

Facebook Twitter

Te dobre wiadomości nadchodzą od kilku dni. U coraz mniejszej liczby osób diagnozuje się nowe przypadki zachorowania na COVID-19. Dzisiejsze (31.05.) statystyki mówią o 32 przypadkach w skali całego województwa. Dwa miesiące temu było to ponad 6 tysięcy przypadków – dziennie.

Fot. katowice.uw.gov.pl

Utrzymujący się trend spadkowy nowych zachorowań i o wiele mniejsza liczba osób wymagających hospitalizacji, spowodowały decyzję o zamknięciu szpitala tymczasowego w Katowicach. Obiekt, który mieścił się w pomieszczeniach Międzynarodowego Centrum Kongresowego, przestanie funkcjonować.

Obecnie w szpitalu przebywa jeszcze pięciu pacjentów, w tym dwóch korzystających z respiratora

– informuje rzeczniczka prasowa wojewody śląskiego:

Alina Kucharzewska: W ciągu dnia troje pacjentów zostanie wypisanych już do domu, ponieważ czują się już na tyle dobrze, że mogą opuścić szpital. Dwóch pacjentów którzy są pod respiratorami, zostanie z końcem dnia przewiezionych karetkami z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa do szpitala MSWiA w Katowicach, gdzie będą kontynuować leczenie

rzeczniczka prasowa wojewody śląskiego Alina Kucharzewska

Gdy ostatni pacjenci opuszczą szpital tymczasowy, w nocy cały obiekt zostanie zdezynfekowany. A od 1 czerwca firmy przystąpią do rozbiórki szpitala.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lipca 2024