Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Ostatni sprawdzian formy rybnickich dżudoków przed Mistrzostwami Europy – mamy podium

Facebook Twitter

302 zawodników i zawodniczek z 38 państw wystartowało w Grand Prix w Tbilisi. Polskę reprezentowało 16 dżudoków, w tym trzech z Rybnika. Najlepiej poradził sobie Piotr Kuczera (Kejza Team Rybnik).

Fot. facebook.com/kejzateamrybnik/

Na zawodach w stolicy Gruzji, Tibilisi reprezentujący klub Kejza Team Piotr Kuczera zajął trzecie miejsce. Wprawdzie rybniczanin przegrał walkę ćwierćfinałową z jednym z miejscowych zawodników, ale w repasażu pokonał Brytyjczyka (Jamala Petrgave), natomiast w walce o podium wygrał z dżudoką z Grecji (Theodorosem Tselidisemi) i ostatecznie stanął na najniższym stopniu podium.

Blisko podium była również jego klubowa koleżanka Anna Borowska. Rybniczanka przegrała jednak walkę o finał, a w boju o brąz musiała uznać wyższość zawodniczki z Niemiec (Amelie Stoll). Nie udał się natomiast występ Julii Kowalczyk. Dżudoczka Polonii Rybnik, przegrała pierwszą walkę w turnieju i odpadła z dalszej rywalizacji. Zawody w Gruzji były dla rybniczan ostatnim sprawdzianem formy przed Mistrzostwami Europy, które zaplanowane są od 26 do 28 kwietnia w izraelskim Tel Avivie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2020