Ostatni sprawdzian formy rybnickich dżudoków przed Mistrzostwami Europy – mamy podium

302 zawodników i zawodniczek z 38 państw wystartowało w Grand Prix w Tbilisi. Polskę reprezentowało 16 dżudoków, w tym trzech z Rybnika. Najlepiej poradził sobie Piotr Kuczera (Kejza Team Rybnik).

Na zawodach w stolicy Gruzji, Tibilisi reprezentujący klub Kejza Team Piotr Kuczera zajął trzecie miejsce. Wprawdzie rybniczanin przegrał walkę ćwierćfinałową z jednym z miejscowych zawodników, ale w repasażu pokonał Brytyjczyka (Jamala Petrgave), natomiast w walce o podium wygrał z dżudoką z Grecji (Theodorosem Tselidisemi) i ostatecznie stanął na najniższym stopniu podium.

Blisko podium była również jego klubowa koleżanka Anna Borowska. Rybniczanka przegrała jednak walkę o finał, a w boju o brąz musiała uznać wyższość zawodniczki z Niemiec (Amelie Stoll). Nie udał się natomiast występ Julii Kowalczyk. Dżudoczka Polonii Rybnik, przegrała pierwszą walkę w turnieju i odpadła z dalszej rywalizacji. Zawody w Gruzji były dla rybniczan ostatnim sprawdzianem formy przed Mistrzostwami Europy, które zaplanowane są od 26 do 28 kwietnia w izraelskim Tel Avivie.