Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ostatnie absolutorium wójta Chrószcza

Facebook Twitter

Ostatnie absolutorium w samorządowej karierze dla wójta Marklowic Tadeusza Chrószcza. Podczas sesji Rady Gminy (24.05.), tamtejsi radni pozytywnie zaopiniowali wykonanie budżetu za ubiegły rok co oznacza, że wójt wydał publiczne pieniądze zgodnie z prawem.

Ostatnie absolutorium wójta Chrószcza

„Za” było 11 radnych, trzech wstrzymało się od głosu a jeden był przeciw:

Tadeusz Chrószcz: Absolutorium jest podsumowaniem organu gminy, czyli wójta, czyli to de facto się nazywa absolutorium dla wójta gminy, ale praktycznie jest to podsumowanie pracy wszystkich jednostek organizacyjnych. I zawsze, podkreślam na każdej sesji absolutorium, że to jest wspólne dzieło, ponieważ każdy szef pionu lub każdy pojedynczy pracownik wykonuje w jakiejś części część tego budżetu. I to się nazywa absolutorium dla wójta, ale to jest praca zespołowa, mimo wszystko ocena pracy zespołu i była dobra. W tym roku nie było żadnych problemów.

– mówi wójt Marklowic, Tadeusz Chrószcz. Przypomnijmy to najdłużej urzędujący wójt w regionie. Stanowisko objął w maju 1990 roku i piastuje je nieprzerwanie do dziś. Jak sam mówi w najbliższych wyborach nie będzie się już ubiegał o ponowny wybór, dlatego było to ostatnie absolutorium jakie otrzymał:

Tadeusz Chrószcz: Ostatnie rzeczywiście. Ja z samorządem mam do czynienia od pierwszych wyborów samorządowych. Być może jestem tutaj już takim weteranem na naszej ziemi rybnicko-wodzisławskiej i czuję się osobą spełnioną, także pomimo możliwości ubiegania się o kolejną kadencję, nie będę tego czynił, bo już jestem 33 lata w samorządzie. Dla mnie to była ogromna frajda, ogromne przeżycie, ogromna pasja działania, tworzenia czegoś nowego przez te prawie 33 lata – Chrystusowy wiek, więc to już wystarczy. Trochę odpocząć trzeba.

Podkreślmy, że Tadeusz Chrószcz będzie kierował gminą Marklowice do najbliższych wyborów samorządowych a te przypomnijmy zaplanowano wiosną przyszłego roku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj