Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ostrzegamy przed wakacjami. „Narkotyk zombie” zagrożeniem dla młodych ludzi

Facebook Twitter

Narkotyk zombie - tak mówi się o fentanylu. To nie jest nowa substancja, bo od lat stosowana w medycynie jako silny środek przeciwbólowy. Coraz częściej nazwa tego środka pojawia się w kontekście uzależnień młodych ludzi.

Narkotyki namierzone w Jastrzębiu
Fot. pixabay.com

„Narkotyk zombie” zagrożeniem dla młodych ludzi

Ostrzegamy! Tuż przed wakacjami, kiedy młodzi ludzie są skłonni do poszukiwania nowych wrażeń, na rynek wchodzi niebezpieczna substancja. Fentanyl to substancja nie nowa, bo od lat stosowana w medycynie jako silny środek przeciwbólowy, a teraz używana jako środek odurzający:

mówi Sebastian Marciniak z wodzisławskiej policji. Fentanyl zbiera śmiertelne żniwo w Stanach Zjednoczonych, w Polsce odnotowano na razie pojedyncze przypadki, nie ma stosowania tej substancji jako środka narkotycznego na szeroką skalę. Pod lupą Ministerstwa Zdrowia od wczoraj (17.06.) są już recepty wystawiane na lekim.in. z fentanylem:

Najczęściej leki zawierające fentanyl i jego pochodne trafiają w niepowołane ręce w wyniku podrabiania recept czy kradzieży leków np. z karetki pogotowia, aptek, ośrodków zdrowia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 lipca 2024