Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Osunął się kilkaset metrów po zboczu. Potrzebuje Waszego wsparcia

Facebook Twitter

Policjant z Ustronia, dzielnicowy asp. sztab. Piotr Glenc zawsze był gotów nieść pomoc każdemu, kto jej potrzebował. Angażował się w powierzone mu obowiązki, nie pozostawiając nikogo w potrzebie. Teraz, po ciężkim wypadku, potrzebuje wsparcia finansowego, żeby walczyć o powrót do zdrowia.

Asp. sztab. Piotr Glenc, dzielnicowy Komisariatu Policji w Ustroniu od blisko 15 lat służy w policji, z czego 10 lat jako dzielnicowy. Pełniąc służbę, zwłaszcza na tym stanowisku, na co dzień stał na straży prawa i pomagał innym w życiowych problemach. Napotykając w swej służbie rozmaite, ludzkie problemy, zawsze niósł pomoc innym. Będąc wiernym policyjnej rocie, służył obywatelom i ich chronił, czuwał nad bezpieczeństwem mieszkańców i niósł pomoc tym, którzy jej potrzebowali. Za swoją aktywność, wiedzę i zaangażowanie w 2012 roku został wybrany „Najlepszym dzielnicowym powiatu cieszyńskiego”.

Dziś, po ciężkim wypadku, sam potrzebuje naszej pomocy. Piotrek zawsze był aktywny i dbał o sprawność fizyczną. Swoją postawą dawał przykład innym policjantom, nie tylko w trakcie służby, ale także w czasie wolnym. Jego miłością, oczywiście poza rodziną, były góry. 17 maja tego roku, właśnie podczas górskiej wycieczki, uległ poważnemu wypadkowi. Skała, na której postawił stopę, osunęła się. Piotrek upadł, osuwając się kilkaset metrów po zboczu góry. Przeżył upadek i dzięki szybkiej pomocy ratowników górskich trafił do szpitala. Ma złamany kręgosłup, jest po operacji. Obecnie przechodzi pierwszy etap rehabilitacji. Walczy o powrót do zdrowia. Walczy i nie poddaje się…

Żeby odzyskać sprawność potrzebna będzie długotrwała rehabilitacja, która wiąże się z ogromnymi kosztami. Mimo wsparcia rodziny i przyjaciół, najbliżsi nie są w stanie pokryć samodzielnie kosztów leczenia i rehabilitacji. Nasz kolega na co dzień niósł pomoc innym, a teraz sam potrzebuje naszego wsparcia. Okażmy solidarność i wspomóżmy go oraz jego rodzinę. Nieszczęśliwe, nieprzewidywalne zdarzenie może spotkać każdego, dlatego też prosimy o wsparcie dla naszego kolegi oraz o rozpowszechnianie i udostępnienie informacji o tym, jak wesprzeć Piotrka.

W akcję włączyła się Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, która pomaga zbierać potrzebne środki na rehabilitację Piotrka – koszty rocznej specjalistycznej rehabilitacji i zakupu niezbędnego sprzętu to 150 000 zł. Diakonia uruchomiła zbiórkę środków na ten cel.

Szczegółowe informacje jak można pomóc znajdziecie na stronie cieszyńskiej policji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024