Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Oszukał kobietę, wykorzystał seksualnie. A ona prosiła go o pomoc

Facebook Twitter

Prokuratura Rejonowa w Jastrzębiu - Zdroju nadzorowała śledztwo przeciwko Damianowi K., podejrzanemu o oszustwo i wykorzystanie seksualne.

Oszukał kobietę

Oszukał kobietę, wykorzystał ją seksualnie. Teraz posiedzi

Dominika Z. źle zainwestowała oszczędności, straciła sporo gotówki, a kiedy poprosiła o pomoc swojego znajomego, okazało się, że popełniła jeszcze większy błąd. Kobieta została przez Damiana K. nie tylko oszukana, ale mężczyzna także wykorzystywał ją seksualnie. Postępowanie w tej sprawie nadzorowała Prokuratura Okręgowa w Jastrzębiu-Zdroju.

Śledczy ustalili, że pokrzywdzona Dominika Z. w przeszłości zainwestowała posiadaną gotówkę w kryptowaluty i traciła znaczną jej część. Z okresu tego pozostał jej rachunek Revolut zlokalizowany poza granicami Polski. Straciwszy gotówkę Dominika Z. obawiała się poniesienia dalszych kosztów i strat wynikłych z samego posiadania tego rachunku.

W przedstawionej sytuacji pokrzywdzona zwróciła się o pomoc do znanego jej z przeszłości Damiana K. Mężczyzna zgodził się takiej pomocy jej udzielić. Okazało się jednak, że w zamian oczekiwał kolejnych gratyfikacji finansowych oraz usług seksualnych

– informuje prokurator Karina Spruś, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

Mężczyzna za zamknięcie rachunku, opłaty windykacyjne, spłatę zadłużenia, zamknięcie karty płatniczej, wykasowanie danych z systemu banku, spłatę notariusza, opłatę windykatora wyłudził od kobiety ponad 18 tys. zł.

Mieszkaniec powiatu wodzisławskiego nie mając żadnych dokumentów potwierdzających swoje poczynania, dzwonił do kobiety z różnych numerów telefonów i zmieniając głos, podszywał się pod te wszystkie osoby, czym utwierdzał kobietę w przekonaniu, że wszystko zmierza w dobrym kierunku. Gdy kobieta nie miała już z czego zapłacić, oszust wykorzystał jej krytyczne położenie wynikające z problemów finansowych i wielokrotnie wykorzystał ją seksualnie

– opisywała to zdarzenie w ubiegłym roku jastrzębska policja.

Jak ustalono w okresie od dnia 27 lutego 2023 roku do dnia 12 lipca 2023 roku Damian K. wyłudził od pokrzywdzonej łączną kwotę 18.502 pln oraz wykorzystując nieporadność pokrzywdzonej wymusił na niej nawiązanie relacji intymnej. Wobec Damiana K. zastosowano środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym w postaci dozoru policji i zakazu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej.

Oba przestępstwa, za które przed sądem będzie odpowiadał Damian K. zagrożone są karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 lipca 2024