Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Oszukał miejscowe firmy budowlane. 11 zarzutów dla 29-latka z Mikołowa

Facebook Twitter

11 zarzutów przedstawili 29-letniemu mężczyźnie policjanci z Mikołowa. Podejrzany sfałszował dokumenty i oszukał trzech miejscowych przedsiębiorców budowlanych na kwotę ponad 70 tysięcy złotych.

Fot. policja.pl

W sierpniu 2021 roku Prokuratura Rejonowa w Mikołowie zleciła mikołowskim policjantom przeprowadzenie pewnego dochodzenia. Dotyczyło ono oszustwa zgłoszonego przez trzy miejscowe firmy budowlane. Pokrzywdzeni dostarczyli kopie zgromadzonych dokumentów, w tym kopie faktur, wiadomości mailowych i zleceń przewozowych. Do oszustw miało dochodzić od kwietnia do lipca 2021 roku. 29-letni mikołowianin, który podawał się za przedstawiciela należącej do swojego brata firmy, zlecił budowlańcom wykonanie szeregu usług, które zostały terminowo zrealizowane. Żadnej z wystawionych przez te firmy faktur nie zapłacił. Swoim kontrahentom przesyłał jednak sfałszowane, jak się później okazało, potwierdzenia przelewów gotówki.

Śledczy z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą rozpoczęli wnikliwą analizę materiału dowodowego, poszerzając go jednocześnie o przesłuchania świadków i inne ustalenia. Okazało się również, że wskazany przez pokrzywdzonych mężczyzna miał już na swoim koncie liczne wcześniejsze oszustwa. W chwili, gdy miał się dopuścić kolejnych przestępstw, 29-letni mikołowianin odbywał właśnie karę pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego.

Po kilku miesiącach żmudnego dochodzenia, policjanci przedstawili mężczyźnie 11 zarzutów sfałszowania dokumentów i oszustwa na łączną kwotę ponad 70 tysięcy złotych.

Na początku tego roku do Sądu Rejonowego w Mikołowie wpłynął akt oskarżenia przeciwko 29-latkowi. Oszust ponownie stanie przed sądem. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 lipca 2022