Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Oszuści dzwonią do żorzan. Policjanci apelują o czujność i rozwagę

Facebook Twitter

Oszuści dzwonią do mieszkańców Żor, na szczęście tym razem nikt nie został pozbawiony pieniędzy. Podają się za kurierów i doręczycieli, a dopiero przy drugim połączeniu podszywają się za policjantów. Próbują w ten sposób zdobyć cenne informacje, które mogą posłużyć im do wyłudzenia pieniędzy.

Tylko w miniony weekend, aż sześć razy oszuści próbowali dowiedzieć się, czy mieszkańcy Żor trzymają w domach oszczędności. Dzwoniąc za pierwszym razem podawali się za doręczycieli przesyłek lub kurierów, twierdząc, że mają dla nich rzekomo paczkę lub list. Po chwili dzwonili po raz drugi i przedstawiając się za policjantów z Katowic informowali, że ten uprzedni telefon był od oszustów, przed którymi chcą ich ostrzec.

Rozmowy przebiegały różnie. Jedni prosili, aby rozmówcy nie otwierali nikomu drzwi, inni twierdzili, że jadą już do nich radiowozy, zawsze jednak dopytywali, czy posiadają w domu oszczędności. Na szczęście żaden z mieszkańców Żor nie dał wiary tym słowom i wszystkie próby „wyciągnięcia” od nich informacji zakończyły się dla przestępców fiaskiem.

Policjanci apelują o czujność i rozwagę.

Przypominają też, że nigdy nie proszą o podanie tego typu informacji, tym bardziej dotyczących oszczędności, ani nie przyjmują żadnych pieniędzy!

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 marca 2021