Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Oszuści dzwonią z numerów należących do banków! Mieszkańcy regionu tracą oszczędności

Facebook Twitter

Niech nie zmyli cię numer, jaki widzisz na ekranie swojego telefonu! Choć wszystko wskazuje na to, że dzwoni pracownik twojego banku, by ostrzec cię przed oszustami... w rzeczywistości to złodziej we własnej osobie! Słabe strony sieci GSM pozwalają na podszycie się pod dowolny numer telefonu. Mieszkańcy regionu już stracili swoje oszczędności.

Fot. pixabay.com

W Radiu 90 od początku wakacji odebraliśmy kilka sygnałów o tym, że z kont naszych słuchaczy zginęło za każdym razem po kilkadziesiąt tysięcy złotych. Oszuści nie rezygnują i wciąż próbują wyłudzić pieniądze:

Małgorzata Koniarska: W ostatnim czasie otrzymujemy zwiększoną ilość zgłoszeń dotyczących oszustw na tzw. pracownika banku. Oszust podszywa się pod pracownika banku, często dzwoni z numeru, który jest identyczny jak numer infolinii banku. Aby uniknąć wyczyszczenia konta z naszych oszczędności, przypominamy o najważniejszych zasadach i apelujemy o ostrożność i czujność. Przede wszystkim nie instalujmy żadnego oprogramowania, które pozornie ma usprawnić komunikację z bankiem lub usunąć niebezpiecznego wirusa. Jeśli zainstalujemy taką aplikację, oszust przejmie kontrolę nad naszym urządzeniem. W efekcie wyczyści nam konto z naszych oszczędności.

Nową metodę działania oszustów opisuje Małgorzata Koniarska z wodzisławskiej komendy policji. Bądźcie ostrożni i w sytuacji, kiedy podejrzewacie, że staliście się ofiarą przestępstwa zawiadomcie policję!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022