Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żory: Oszuści podają się za pracowników banku

Facebook Twitter

Policja przestrzega przed oszustami, którzy podają się za pracowników banków. Duże kwoty pieniędzy straciło dwoje mieszkańców Żor. Do 51-latka zadzwonił rzekomy pracownik banku, który zapewnił, że jest z działu bezpieczeństwa. Stwierdził, że ktoś włamał się na jego konto i próbował wypłacić kilkaset złotych.

Fot. pixabay.com

Następnie przekonał mężczyznę do zainstalowania nowej aplikacji bankowej, która miała uchronić jego pieniądze przed kradzieżą. W dalszej rozmowie krok po kroku instruował rozmówcę co ma robić i w efekcie niczego nieświadomy żorzanin złożył wniosek o pożyczkę w wysokości 35 tysięcy złotych, która ostatecznie została przelana na konto oszustów. Gdy 51-latek zorientował się, że padł ofiarą przestępców, powiadomił bank oraz policjantów.

W podobny sposób została oszukana 38-letnia mieszkanka Żor. W jej przypadku oszust był na tyle przekonywujący, że kobieta wykonała dwa przelewy na łączną kwotę 50 tysięcy na cudze konto.

Policjanci przypominają, że pracownicy banków nigdy nie żądają od klientów podania loginu, hasła do konta ani tym bardziej kodów autoryzacyjnych. Każdy telefon od osoby podającej się za pracownika baku, która proponuje zainstalowanie oprogramowania na telefonie lub komputerze najprawdopodobniej jest telefonem od oszusta.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj