Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Oszuści w Rybniku. Dzisiaj znowu zmasowany atak

Facebook Twitter

Oszuści znów dają o sobie znać w Rybniku. Dzisiaj (27.01.) tamtejsi policjanci otrzymali kilka zawiadomień o próbach wyłudzenia pieniędzy. Telefony z niepojącymi informacjami otrzymało kilka osób.

Oszuści informowali na przykład:

Twój syn jest sprawcą wypadku, potrzeba 120 tysięcy by nie poszedł do więzienia

albo

Dzwonię z CBA grasują kurierzy obserwujemy dom, są tam nasz 3 radiowozy, będziemy w kontakcie

i jeszcze jedno

Nie otwieraj drzwi listonoszowi, który będzie miała dla Ciebie list z banku, przyjdzie tam nasz funkcjonariusz, ile masz pieniędzy?

Co ciekawe oszuści dzwonili także na domofony, chcieli wiedzieć od mieszkańców między innymi, jakie mają oszczędności. Zgłoszenia, jakie dotarły do policjantów pochodzą z ulic: Chabrowa, Świętego Józefa, Puszkina czy Mariańskiej.

Policja apeluje:

Bądźcie ostrożni, gdy nagle zadzwoni osoba podająca się za krewnego lub policjanta i poprosi o pieniądze! Mundurowi nigdy tego nie robią. O każdej takiej sprawie informujcie policję. Można dzwonić na numer 112.

Bądźcie ostrożni, gdy nagle zadzwoni osoba podająca się za krewnego lub policjanta i poprosi o pieniądze! Rodziny i opiekunowie powinni przestrzec swoich krewnych:

– prawdziwi stróże prawa nigdy nie proszą o przekazanie gotówki czy danych do logowania

– nie pytają o posiadane pieniądze przez telefon

– w przypadku każdej podejrzanej rozmowy z nieznajomym, należy niezwłocznie rozłączyć się (odłożyć słuchawkę) i zadzwonić na numer alarmowy 112

w przypadku, gdy już przelaliśmy pieniądze albo podaliśmy dane do logowania, trzeba jak najszybciej skontaktować się z Policją oraz bankiem. Szybka reakcja daje bowiem szansę na zablokowanie lub cofnięcie transakcji!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj