Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Oszust podający się za „funkcjonariusza CBŚ” grasuje w Rybniku i okolicach

Facebook Twitter

Oszust próbuje naciągać starsze osoby. Ostrzega policja, a my za nią apelujemy o ostrożność w kontakcie z obcymi. Oszustowi udało się wczoraj (9.01.) wyłudzić 30 tysięcy złotych od małżeństwa z Czerwionki-Leszczyn. Zadzwonił telefon. Młoda kobieta przedstawiała się jako kuzynka, chwilę później zwracała się do pokrzywdzonej "ciociu". Rozmowa została przerwana.

Po chwili po raz kolejny rozległ się dzwonek. Tym razem po drugiej stronie słuchawki odezwał się męski głos. Mężczyzna przedstawił się jako „funkcjonariusz policji z Knurowa oddział IV CBŚ” podając również imię, nazwisko oraz identyfikator. Oszust powiedział, że telefon jest na podsłuchu i rozmowy są nagrywane, a policja robi akcję złapania oszustów, którzy wyłudzają pieniądze.

Powołując się na wcześniejszą rozmowę z młodą kobietą, oszust poprosił starsze małżeństwo o pomoc w ujęciu naciągaczy. Pokrzywdzeni zgodzili się i zaczęli postępować według wskazówek fałszywego „funkcjonariusza”, który kazał przygotować im 30 tysięcy złotych. Pokrzywdzeni pobrali pieniądze z banku. Kilka minut później zostawili je w wyznaczonym miejscu. Zabrali je oszuści.

Przypominamy, że prawdziwi policjanci NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie. NIGDY też nie poproszą o zaangażowanie naszych pieniędzy do jakiejkolwiek akcji!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2024