StartWiadomości

Oszust podający się za „funkcjonariusza CBŚ” grasuje w Rybniku i okolicach

Po chwili po raz kolejny rozległ się dzwonek. Tym razem po drugiej stronie słuchawki odezwał się męski głos. Mężczyzna przedstawił się jako „funkcjonariusz policji z Knurowa oddział IV CBŚ” podając również imię, nazwisko oraz identyfikator. Oszust powiedział, że telefon jest na podsłuchu i rozmowy są nagrywane, a policja robi akcję złapania oszustów, którzy wyłudzają pieniądze.

Powołując się na wcześniejszą rozmowę z młodą kobietą, oszust poprosił starsze małżeństwo o pomoc w ujęciu naciągaczy. Pokrzywdzeni zgodzili się i zaczęli postępować według wskazówek fałszywego „funkcjonariusza”, który kazał przygotować im 30 tysięcy złotych. Pokrzywdzeni pobrali pieniądze z banku. Kilka minut później zostawili je w wyznaczonym miejscu. Zabrali je oszuści.

Przypominamy, że prawdziwi policjanci NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie. NIGDY też nie poproszą o zaangażowanie naszych pieniędzy do jakiejkolwiek akcji!

Zostaw komentarz