Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Oszustka okradła seniorkę na 2 tysiące

Facebook Twitter

Oszustka okradła 85-letnią mieszkankę Żor. Prawie 2 tysiące złotych padło łupem kobiety, która, podała się za przedstawicielkę przedsiębiorstwa ubezpieczeniowego.

Obiecywała podwyżkę renty, żorzanka musiała jedynie wypełnić protokół, pokazać ostatnie odcinki z renty i podać numer seryjny dwustuzłotowego banknotu. Została poddana też badaniu specjalnym urządzeniem. W tym celu panie weszły do drugiego pomieszczenie, to prawdopodobnie wtedy, ktoś inny wszedł do środka i zabrał oszczędności 85-latki.

W miniony piątek (4.10.) do Komendy Miejskiej Policji w Żorach zgłosiła się 85-letnia mieszkanka naszego miasta, która zawiadomiła, że została okradziona z pieniędzy. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że w godzinach przedpołudniowych niespodziewanie pojawiła się u niej w domu kobieta i przedstawiła jako przedstawicielka przedsiębiorstwa ubezpieczeniowego.

Oszustka poinformowała, że musi wypełnić protokół, sprawdzić ostatnie odcinki z renty i spisać numer seryjny dwustuzłotowego banknotu, o jaki poprosiła w czasie wizyty. Wszystko to miało służyć podniesieniu dotychczasowego świadczenia, które obiecała okradzionej później przez nią kobiecie.

Kiedy fałszywa przedstawicielka ubezpieczyciela wypełniła druki, znienacka sięgnęła do torebki i wyjęła z niej czarne, emitujące głośny dźwięk urządzenie. Przedmiotem zaczęła dotykać różnych części ciała kobiety, tłumacząc, że to niezbędna procedura. Urządzenie jej zdaniem miało wykryć ewentualne schorzenia wpływające na wysokość przyszłego świadczenia. Oszustka obiecała przy tym, że 85-latka otrzyma wynik badania pocztą, w ciągu najbliższego tygodnia.

Niestety zuchwała przestępczyni podstępem zaprowadziła 85-latkę do jednego z pokoi, tam nakazała się jej położyć i kontynuowała „badanie”. Przez cały czas przedmiot, którym „skanowała” ciało pokrzywdzonej wydawał bardzo głośny, brzęczący dźwięk. W tym momencie najprawdopodobniej ktoś inny wszedł do mieszkania i z dwóch portfeli ukradł pieniądze.

O tym, że została okradziona, 85-latka zorientowała się dopiero po wyjściu kobiety z mieszkania, a kiedy przeanalizowała nieoczekiwaną wizytę zrozumiała, że padła ofiarą oszustów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj