Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Otwarcie sezonu letniego w Cieszynie

Facebook Twitter

W niedzielę (24.06) o godz. 12.00 rozpocznie się otwarcie sezonu letniego w Parku Sportowym pod Wałką w Cieszynie. W programie m.in.: pokazy sportowe i taneczne, gry, zabawy i inne atrakcje. Na zakończenie wystąpią The Plodders, Rahim oraz Mouga.

Rahim, właściwie Sebastian Salbert, znany również jako Straho – polski raper i producent muzyczny. Były członek zespołów 3xKlan i Paktofonika. Od 2003 roku współtworzy projekt Pokahontaz. Prowadzi także solową działalność artystyczną. W 2001 roku wraz z zespołem Paktofonika otrzymał nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii Album roku – hip-hop za płytę pt. Kinematografia (2000). W 2011 roku Salbert został sklasyfikowany na 25. miejscu listy 30 najlepszych polskich raperów wg magazynu Machina

MOUGA jest zespołem, łączącym w swojej stylistyce alternatywny metal i melodyjny nowoczesny hardcore/emocore. Grupa powstała w 2005 roku, w Tarnowskich Górach, a jej obecny skład tworzą: Mateusz Konieczny (śpiew, gitara), Sebastian Brzuszczak (bębny), Marcin Misdzioł (bass) i Przemysław Grażka (gitary). Zespół został bardzo szybko dostrzeżony na scenie lokalnej i określony jako jedno z najciekawszych zjawisk rodzimej sceny muzycznej. Jego brzmienie można opisać jako interesującą, bardzo świeżą i klimatyczną mieszankę stylów, oscylujących wokół nowoczesnego metalu i alternatywnych odmian ciężkiej muzyki.

The Plodders (kujoni) – zespół składający się z zawodowych muzyków klasycznych. The Plodders łamią stereotypy, zręcznie przenoszą klasykę do popkultury. Są alternatywą dla jednorodnej komercji na polskim rynku muzycznym. Na początku 2012 roku, wirtuozi postanowili zrobić muzyczną rewolucję i wykreować nową jakość na polskiej i światowej scenie muzycznej. Stworzyli nieprzeciętną metamorfozę instrumentów smyczkowych, w których skrzypce (Jacek Dzwonowski, Wojtek Wojtkowiak, Maciej Afanasjew) brzmią nie tylko jak skrzypce, ale jak gitara, a wiolonczela (Grzegorz Stanienda) nabiera basowego zacięcia. Powera nowatorskiemu brzmieniu dodaje charyzmatyczny wokal Marty Świątek, a funkowej energii, perkusja Darka Goli.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj