StartWiadomości Wiadomości dnia

OWN w Jastrzębiu. Pierwsza odnowiona część ma być otwarta za miesiąc

Dawniej to był teren, który tętnił życiem – wspominają jastrzębianie pamiętający te czasy. Posłuchaj naszej sondy:

Obecnie dobiegają końca prace pierwszej części rewitalizacji Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego. Na jakie atrakcje mogą liczyć mieszkańcy? Mówi prezydent miasta, Anna Hetman:

W tym pierwszym etapie, który oddamy w sierpniu, mamy wybudowany amfiteatr, bardzo atrakcyjny, nowoczesny amfiteatr; mamy tężnię, której dotychczas nie było na OWN, ale to jest nawiązanie takie do tradycji, do kurortu sprzed lat. Mamy również wodny plac zabaw, bardzo nowoczesny, w którym dzieci- ale nie tylko dzieci – będą mogły się pluskać. Mamy też plażę i przy plaży będą atrakcje sportowe. Promenady będą służyły tym, którzy zechcą się przespacerować.

Koszt prac pierwszego etapu rewitalizacji jastrzębskiego OWN-u to około 8 milionów złotych. Dodajmy, że jeżeli wszystko pójdzie z planem ta część ośrodka zostanie otwarta w połowie sierpnia. Drugi etap prac zaplanowano do roku 2020. Miasto szuka możliwości pozyskania dotacji na ten cel. Wtedy miałyby zostać między innymi oczyszczone stawy, powstałyby plaża i promenada a na stawy OWN-u po latach powróciły by kajaki.

Zostaw komentarz