Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Oznakuj rower. To pomoże w jego identyfikacji

Facebook Twitter

Chętnych do oznaczenia swojego jednośladu syntetycznym DNA nie brakuje, dlatego kolejne akcje w Jastrzębiu-Zdroju odbędą się 13 i 27 sierpnia. Podczas ostatniej akcji znakowania wśród zabezpieczonych pojazdów znalazły się również 2 hulajnogi. Przypominamy, iż stosowana metoda umożliwia zabezpieczenie przed kradzieżą także chociażby wózków dla dzieci.

Na rower lub inny cenny pojazd jak wózek dziecięcy, czy wózek inwalidzki nanoszone jest tzw. syntetyczne DNA z numerem identyfikacyjnym, który następnie wraz ze zdjęciami i danymi właściciela umieszczany jest w międzynarodowej bazie pojazdów. W przypadku kradzieży bądź utraty i po informacji przekazanej przez właściciela, w bazie natychmiast pojawia się odpowiednie oznaczenie widoczne dla wszystkich jej użytkowników

– informują strażnicy miejscy.

Co istotne, zwłaszcza dla właścicieli drogich rowerów, oznakowanie nie ingeruje w trwały sposób w budowę pojazdu ani nie jest widoczne dla osób postronnych, dlatego też nie wpływa na jego wygląd i nie uszkadza go. O zastosowanym oznakowaniu informuje naklejka umieszczana na ramie pojazdu, co skutecznie odstrasza potencjalnych złodziei. System ten jest najpopularniejszą metodą zabezpieczania rowerów u naszych południowych sąsiadów.

Przypominamy, iż pełnoletni właściciel, oprócz pojazdu, powinien zabrać ze sobą dowód osobisty i dowód jego zakupu (paragon, fakturę, umowę). W przypadku braku dokumentacji na miejscu sporządzone zostanie oświadczenie właściciela. Sam pojazd musi być czysty i suchy. W przypadku opadów, znakowanie zostaje odwołane ze względu na ograniczenia technologiczne metody znakowania.

Najbliższe znakowanie odbędzie się na parkingu przed wejściem do Straży Miejskiej, 13 oraz 27 sierpnia, w godz. 10.00 – 13.00.

Akcja znakowania rowerów prowadzona będzie z zachowaniem wymaganych przepisami obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią koronawirusa COVID – 19. Wymagamy od każdej osoby posiadania indywidualnych środków ochrony osobistej (maseczki) oraz stosowania się do poleceń dotyczących dezynfekcji rąk i zachowania pomiędzy poszczególnymi osobami odpowiednich odległości.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024