Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ozonatory dla szkół w powiecie wodzisławskim

Facebook Twitter

Właśnie podjęto decyzję o zakupie 11 urządzeń do dezynfekcji pomieszczeń, które trafią do szkół prowadzonych przez Samorząd Powiatu Wodzisławskiego. Sprzęt otrzymają wszystkie powiatowe szkoły ponadpodstawowe.

fot. Dimitris Vetsikas Pixabay

Będą to Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim, do którego uczęszczają dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach edukacyjnych, a także Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Wodzisławiu Śląskim.

Co to jest generator ozonu?

To urządzenie, które emituje tlen w postaci trójatomowych cząsteczek, czyli ozon. Trójatomowy tlen, to w opinii ekspertów bardzo dobry środek do szybkiej dezynfekcji pomieszczeń i powierzchni. Jego działanie jest około 50 razy skuteczniejsze i 3000 razy szybsze niż chloru. Gaz jest wykorzystywany do oczyszczania wody pitnej, sterylizacji, dezynfekcji i eliminacji nieprzyjemnych zapachów w pomieszczeniach czy samochodach. Zwalcza różnego rodzaju niepożądane mikroorganizmy w naszym otoczeniu. W naturze powstaje naturalnie podczas burz i gromadzi się w stratosferze, chroniąc przed promieniowaniem ultrafioletowym pochodzącym z kosmosu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj