Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ozonowanie: Coraz popularniejsza metoda dezynfekcji [FOTO]

Facebook Twitter

Podczas burzy z wyładowaniami daje się odczuć jego charakterystyczny zapach. Ozon -  trójatomowa odmiana tlenu ma różne właściwości.

Jedną z właściwości jest dezynfekcja. W ostatnich tygodniach bardzo często zamawiane są w różnych instytucjach usługi ozonowania.

Niszczy roztocza, bakterie, wirusy, zarazki, alergeny a przede wszystkim nieprzyjemne zapachy, taki proces przyda się w wielu miejscach

– tłumaczy Aleksandra Pyrskała, prezes rybnickiej firmy „Zdrowo Ozonowo”.

W halach produkcyjnych, w hotelach, w urzędach, restauracjach, ale zamawiają nas też salony urody, fryzjerzy. Domy, samochody, praktycznie wszędzie tam, gdzie istnieje rotacja ludzi i gdzie jest potrzeba zlikwidowania alergenów, pleśni. Ozon jest gazem, który głęboko wnika w daną powierzchnię, jak wykładziny, czy pościele, nawet buty. Czasami ludzie w domach mają nieprzyjemne zapachy z ubikacji, kiedy już sam problem rozwiążą, czyli dopływ tego, to później chcą na stałe pozbyć się tego zapachu.

Ozon bardzo szybko się rozpada, więc nie pozostawia na czyszczonej powierzchni czy w pomieszczeniu żadnych pozostałości.

Po procesie nie trzeba sprzątać, wystarczy samo przewietrzenie

– dodaje Marcin Szolc wiceprezes zarządu firmy „Zdrowo Ozonowo”. Gaz jest wytwarzany w specjalnych generatorach ozonu.

Podczas ozonowania staramy się pootwierać wszystkie meblościanki, szafki tak, żeby ten ozon wszędzie gdzie się da. Wówczas to ozonowanie jest skuteczne. Gdy walczymy z ciężkimi zapachami, jak na przykład po zwłokach to trzeba ozonować dosyć długo, żeby ten ozon zwalczył wszystkie szkodliwe zapachy. Istotne jest to, żeby dojść do współczynnika 2 PPM i przy tym stężeniu niszczymy praktycznie 90% szkodliwych dla nas rzeczy.

Więcej na temat oczyszczania i dezynfekcji drogą ozonowania w sobotnim programie Eko Patrol Radia 90. Zapraszamy po godzinie ósmej.

Zobacz zakładkę: Eko Patrol Radia 90.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2021