Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ożywione pocztówki. Wyjątkowy film muzeum w Raciborzu. Placówka ma 95 lat [WIDEO]

Facebook Twitter

Muzeum w Raciborzu ma 95 lat, jubileusz świętowano w grudniu, a do końca stycznia można oglądać wystawę przygotowaną z okazji jubileuszu. Muzeum w Raciborzu to jedna z najstarszych i najbogatszych w zbiory instytucji muzealnych na Górnym Śląsku.

Wystawa przemawia fotografiami, od tych przedwojennych po współczesne, opowiadając wspaniałą historię jednej z najstarszych i najbogatszych w zbiory instytucji muzealnych na Górnym Śląsku. Zdjęcia pokazują jak zmieniało się nasze muzeum na przestrzeni niemalże wieku, jakie ważne wydarzenia miały w nim miejsce, jak piękniało i rozwijało się, jak powiększało swoje zbiory.

– piszą muzealnicy na swojej stronie w Internecie. Wystawa prezentuje również ludzi, którzy związali z nim swoje życie zawodowe a także tych, którzy je odwiedzali. Ponadto na ekspozycji prezentujemy wybrane ważne wydarzenia, działania kulturalne, wystawiennicze, edukacyjne, muzyczne, które odbywały się na przestrzeni minionych lat. Uzupełnienie wystawy stanowią: przedwojenne księgi inwentarzowe (cenne źródło wiedzy o początkach raciborskiego muzealnictwa), kroniki dokumentujące wszystkie wydarzenia oraz dyplomy, wyróżnienia i nagrody jakie Muzeum w Raciborzu otrzymało za najważniejsze dokonania w dziedzinie konserwacji zbiorów i wystawiennictwie.

fot.muzeum-raciborz.pl

Wystawę można oglądać do końca stycznia 2023 r. w budynku ekspozycyjnym przy ul. Gimnazjalnej 1.

Pocztówki ożyły

W Radiu 90 polecamy zobaczyć też niesamowity film, jaki  wyprodukowano przez Muzeum w Raciborzu z okazji wystawy czasowej „Królewski dar. Najcenniejsze obiekty z donacji Alfreda Otlika.” Realizacja: Katarzyna Gierszewska-Widota, Mateusz Ulański.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj