Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pacjenci wciąż narzekają na kontakt z przychodnią POZ przy ulicy Piasta w Rybniku

Facebook Twitter

Radio 90 już raz interweniowało w tej sprawie po telefonie od słuchaczki, która przez cały tydzień próbowała dodzwonić się do lekarza, by zdobyć receptę na potrzebne leki. Drzwi ośrodka też były zamknięte, nie można było wejść do środka.

fot. pixabay.com

Pani Irena wciąż ma problemy, by skontaktować się z pracownikami przychodni:

Kiedyś już w tym temacie dzwoniłam i efekt był tylko taki, że założyli dzwonek. Tam się nie można w dalszym ciągu do nich dostać. Jest ten dzwonek, pisze: „Proszę dzwonić jeden raz”, czeka się 10 minut. Ja połowę października nie mam z tą przychodnią kontaktu, zostawiłam kartkę. Zamiast dostać kod telefoniczny, to usłyszałam, że oni nie dzwonią, że mam sobie osobiście przyjść odebrać. Ja dzisiaj byłam po raz trzeci. Prawie 10 minut czekałam na wydanie recepty. W zeszłym tygodniu byłam dwa razy i nikt mi nie otworzył.

Dodzwonić się do przychodni na Piasta w Rybniku nie mogą też inni słuchacze Radia 90:

Trzy dni się dzwoni do przychodni na Piasta, dzwonię co chwilę i nie można się dodzwonić, żeby tylko dostać numer recepty. Sygnał jest przerywany, jakby był zajęty, albo jest normalny sygnał i telefon nie jest odbierany. Nie wiadomo jak się tam dodzwonić, a jak się podejdzie to nie otworzą drzwi, bo jest pandemia. Jest tam kartka z numerem telefonu, ale nie można się dodzwonić.

Każdy taki przypadek, kiedy pacjent ma utrudniony kontakt z przychodnią należy zgłaszać do śląskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Wtedy zostanie podjęta interwencja. Skargi należy wysyłać na adres: kancelaria@nfz-katowice.pl.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2022