Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Paczki do Anglii z Polski: czy przyniesienie przesyłki do punktu nadawczego przyspieszy cały proces doręczenia? [materiał partnera]

Facebook Twitter

Wysyłka do Anglii paczki z prezentem czy ważnymi materiałami często wiąże się z koniecznością jej jak najszybszego dostarczenia. Dlatego klienci korzystający z tej usługi zastanawiają się, jaki sposób nadania go zagwarantuje. Do wyboru jest zamówienie kuriera do domu lub też przyniesienie przesyłki do POP. Czy ma to wpływ na czas realizacji zlecenia?

Jaki długo idą paczki z Polski do Anglii?

Nadanie paczki z prezentem czy rzeczami osobistymi do krewnych na Wyspach wymaga jej przejścia przez odprawę celną. Dlatego też czas realizacji zlecenia jest trudny do precyzyjnego określenia. Firmy kurierskie podają szacunkowy czas dostawy, który często znacznie odbiega od tzw. czasu gwarantowanego. Przeglądając opisy ofert na stronach przewoźników, możesz znaleźć informację, że realizacja usługi do Wielkiej Brytanii trwa 4-5, a w niektórych firmach nawet 4-6 dni roboczych.

Pomimo tego wyszczególnienia żaden przewoźnik nie jest w stanie przewidzieć opóźnień wynikających z okoliczności zewnętrznych. Korki na drogach, awaria samochodu czy zatrzymanie paczki do Anglii na odprawie są tylko kilkoma powodami, z których przesyłka nie dotrze do odbiorcy w wyznaczonym terminie. Czas jednak w większości wypadków jest bezcenny. Dlatego nadawca paczki zastanawia się, czy dostarczenie jej bezpośrednio do Punktu Obsługi Paczek sprawi, że przesyłka szybciej wyruszy w drogę.

Jak nadać paczkę do Anglii, aby dotarła jak najszybciej?

Punkty obsługi, w których można nadać paczki do Anglii, są alternatywą dla serwisów takich jak Euro Paka. Stanowią one część systemu obsługi klienta w wielu firmach kurierskich. Dodatkowo np. w firmie InPost można też nadać przesyłkę w paczkomacie. Niestety ten przewoźnik świadczy usługi jedynie na terenie kraju. Natomiast jeśli wysłać paczki z Polski do Anglii w POP, możesz to zrobić, korzystając z usług takich jak DPD Pickup czy UPS Access Point.

Wysyłka do Anglii w punkcie ma wiele zalet, jednak nie przyspiesza czasu doręczenia przesyłki. Wynika to z faktu, że poszczególni przewoźnicy mają własne systemy organizacji pracy, a kurierzy objeżdżają konkretne trasy w określonych godzinach. Dlatego może się zdarzyć, że ten sam kurier, który odbierze paczkę z domu, będzie też przewoził do sortowni przesyłki oddane w punkcie. Pomimo to wybór POP może mieć wiele atutów:
• możesz wybrać dowolny punkt w atrakcyjnej dla ciebie lokalizacji,
• nie musisz przebywać w domu cały dzień, oczekując na kuriera,
• paczkę w punkcie możesz nadać przy okazji, np. w drodze do pracy,
• koszt paczki Polska-Anglia nadanej w punkcie jest niższy, niż przy odbiorze z domu.

Bez względu na to, jaką firmę wybierzesz przy nadaniu paczki w punkcie, musisz dysponować drukarką. Niezbędne będzie bowiem wydrukowane etykiety adresowej (w DPD również protokół przekazania towaru).

Paczka do Anglii – cena usługi w punkcie i z odbiorem przez kuriera

Różnice w cenie paczek nadanych w punkcie i u kuriera są niewielkie, ale przy częstym korzystaniu z usług może to mieć znaczenie. W firmie DPD koszt nadania przesyłek krajowych o wadze do 2 kg wynosi:
• 10,91 zł – z punktu do punktu,
• 16,84 zł – odebrana przez kuriera i dostarczona do punktu,
• 17,58 zł – nadana w punkcie i dostarczona przez kuriera,
• 16,84 zł – odebrana przez kuriera i dostarczona przez kuriera.

Z powyższego wykazu wynika, że korzystanie z POP z pominięciem kuriera pozwala zaoszczędzić nawet 30% kosztów. Kwoty te nie są jednak na tyle wysokie, żeby rezygnować z komfortu, jaki zapewnia zamówienie kuriera do domu. Ponadto paczki z Polski do Anglii powinny być wyposażone w deklarację celną, a w jej wypełnieniu przewoźnicy pomagają zarówno na swoich stronach internetowych, jak i w serwisie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lipca 2022