Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Padłeś ofiarą oszusta? Zgłoś się na policję!

Facebook Twitter

Jest przed 40-tką, szczupły i ma ciemne włosy. Mundurowi z Żor kilka dni temu ostrzegali mieszkańców przed oszustem, który od przypadkowych osób próbował wyłudzać pieniądze na naprawę samochodu. Tym razem apelują o kontakt do wszystkich, których oszukał.

Mężczyzna mówił, że jest pracownikiem jednego ze sklepów budowlanych i potrzebuje gotówki. Wyłudzając brakującą kwotę, na szczęście rzędu kilkudziesięciu złotych, podawał nie tylko swoje dane, ale i nazwiska mechaników samochodowych, u których dokonuje rzekomych napraw.

Mundurowi z Żor niedawno ostrzegali przed oszustem, który podając się za pracownika jednego ze sklepów budowlanych usiłował wyłudzać od mieszkańców pieniądze. Mężczyzna prosił przypadkowe osoby o pożyczkę, twierdząc, że brakuje mu takiej kwoty na naprawę samochodu. Oszust obiecał za każdym razem oddać pieniądze, operując nazwiskami mechaników, podając też swój numer telefonu. Niestety, jak łatwo się domyślić znikał, gdy tylko zdołał kogoś wprowadzić w błąd.

Mężczyzna kłamał, że jest pracownikiem jednego ze sklepów budowlanych i potrzebuje pieniądze na naprawę samochodu. Wyłudzając brakującą kwotę, na szczęście rzędu kilkudziesięciu złotych, podawał nie tylko swoje dane, ale i nazwiska mechaników samochodowych, u których dokonuje rzekomych napraw.

Policjanci ustalili, że oszustem jest mężczyzna w wieku 35-40 lat, szczupłej budowy ciała, około 175 centymetrów wzrostu. Sprawca posiada krótkie, czarne włosy, ma lekko pociągłą twarz, jest schludnie ubrany, nosi czarną kamizelkę. Posługuje się czystą polszczyzną, mówi szybko, czasem zająkując się, jednak stwarza wrażenie pewnego siebie człowieka. Śledczy ustalili także, że informacje przekazywane przez niego przypadkowym osobom nie są prawdziwe.

Stróże prawa proszą o kontakt wszystkich mieszkańców, których mężczyzna oszukał lub próbował od nich wyłudzić pieniądze. Oczekują na zgłoszenia osobiste bądź pod numerami telefonów: 32 47 88 232 lub 32 47 88 281.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2021