Pakiet powitalny dla dzieci z Ustronia. To kocyk, zabawki dla każdego maluszka [WIDEO]
Pakiet powitalny dla dzieci z Ustronia. „Witaj Ustrońska Kruszynko” to program, w ramach którego dzieci otrzymują m.in. kocyk, grzechotkę, książeczkę i maskotkę.
Wystarczy, że rodzice mieszkają w Ustroniu, a maluch przyszedł na świat nie wcześniej niż w sierpniu ubiegłego roku. Trzeba też złożyć wniosek do Wydziału Promocji, Kultury i Sportu. Co ważne: paczkę można odebrać osobiście odwiedzając urząd w Ustroniu, ale też może być ona dostarczona pod wskazany adres.
A Urząd Miasta w Ustroniu również podsumował statystyki za 2024 rok. Na świat przyszło tu w sumie 82 dzieci.
Zameldowanych na stałe jest 14721 osób – w tym 7849 stanowią kobiety i 6872 mężczyźni, z kolei na pobyt czasowy zameldowanych jest 557 osób – 261 kobiet i 296 mężczyzn. Niestety odnotowujemy więcej pożegnań – w 2024 roku zmarły 232 osoby – 103 kobiety i 129 mężczyzn, a dla porównania w roku 2023 było 211 pogrzebów. Urodziło się tylko 82 dzieci – 37 dziewczynek i 45 chłopców. W roku wcześniejszym w Ustroniu przybyło 84 dzieci.
Najczęściej nadawane imiona w 2024r. to Emilia – 4 dzieci, Hanna (3) i Zofia (3). Dla chłopców najczęściej wybierane imię to Karol (4), Antoni(3), Michał (3) i Stanisław (3).
Mamy też mniej małżeństw 76 mieszkańców Ustronia zawarło związek małżeński w 2024 roku. W ubiegłym 2023 roku decyzję o małżeństwie podjęło 134 mieszkańców naszego miasta.
Czytaj także:
- Spora gotówka skradziona mieszkańcowi Ustronia
- Mobilne płuca w centrum Ustronia. Czym w górskim mieście oddychają mieszkańcy i turyści?