Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pałac w Baranowicach na finiszu. Miejsce dla rodzin i biznesu

Facebook Twitter

Pałac w Żorach Baranowicach już prawie gotowy, ale na otwarcie poczekamy do września.

pałac

O trwającym od lipca 2020 roku remoncie tego obiektu mówiliśmy już wielokrotnie. Pierwotnie pałac miał już przyjmować gości, ale jak się okazało, stan techniczny budynku okazał się gorszy, niż to pierwotnie zakładano.

pałac

fot. mat.prasowe

Dziś termin nie jest zagrożony Mówi Adrian Lubszczyk Naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Żorach:

Adrian Lubszczyk: Bardzo blisko zakończenia prac w pałacu w Baranowicach. Tak naprawdę te główne prace już wszystkie zostały zakończone. Zostało sprzątanie, jakieś ostatnie prace wykończeniowe, jeżeli chodzi o pałac. Trwają prace przy pałacowym parku. Tam jeszcze ostatnie prace związane z alejkami i z mostkami, żeby całą tę przestrzeń pięknie spiąć, także z infrastrukturą drogową dookoła pałacu. No i później zostaje nam zabezpieczenie całego wyposażenia do pałacu.

Wyposażenie XVII wiecznego obiektu, będzie współczesne, zdradza nasz rozmówca:

Adrian Lubszczyk: Natomiast odpowiednio dobrane do tego, żeby pasowało do charakteru pałacowego. Główną, najbardziej skomplikowaną częścią tego wyposażenia jest oczywiście część gastronomiczna, bo my chcemy przygotować już kompleksowo tę część restauracyjną pod to, żeby następnie ją wynająć odpowiedniemu przedsiębiorcy. Wierzymy, że to się stanie miejscem spotkań i biznesowych, i takich spotkań towarzyskich, żeby ten Pałac Baranowice żył na co dzień. Na tym nam bardzo zależy, żeby to było miejsce, gdzie można się wybrać z całą rodziną, ale też właśnie z kontrahentem na służbowy obiad.

Remont pałacu, który od lat popadał w ruinę, kosztował 19 mln złotych, z 13 mln to dofinansowanie. Ma to być miejsce tętniące życiem kulturalnym i gospodarczym.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 maja 2023